дивись.info

Які свята відзначають 20 липня (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 20 липня (іменини, народні прикмети)

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 20 липня в Україні та світі.

Свята та події 20 липня

Згідно наукових спостережень, шахи корисні для здоров’я. Наприклад, вони часто пропонуються психологами як ефективний спосіб поліпшення функціональності пам’яті. Дозволяють розвинути мислення і вирішувати більш складні завдання, легше виробляти нові ідеї. Не дивно, що шахи навіть рекомендуються в боротьбі з хворобою Альцгеймера. Існують деякі твердження, що вони допомагають розвинути інтелект, хоча це більш складне завдання.

Було відзначено позитивний вплив шахів особливо на молодих людей. Це призвело до того, що гра в шахи як один з методів розвитку була представлена в шкільних програмах різних країн. Введення цього методу однозначно показало, що шахи покращують оцінки дітей і їх використання в шкільних програмах виявляє ряд інших позитивних ефектів.

Шахи мають дуже давню і видатну історію. Вважається, що цю гру придумали в Індії під час імперії Гупти. Потім у 9 столітті її популярність поширилася також і на Захід.
З популярних переказів відомо, що в цю гру грали ще за часів Київської Русі. Тут, в Україні, шахи з’явилися у 10 столітті. Їх привезли з Персії. Завдяки археологічним розкопкам в Вишгороді, Києві, Турові, в Чорній Могилі і біля Чернігова це знаходить фактичне підтвердження. Відомо, що за часів Гетьманщини уславився видатним шахістом митрополит Т. Яновський. Меценатом шахового мистецтва, що швидко розвивалося, був гетьман К. Розумовський.

Звичайно, з плином часу гра в шахи зазнала багатьох різних вдосконалень, які зробили шахи такими, якими вони є сьогодні. Наприклад, назви шахових фігур “королева” і “король”, “офіцер” і “тура” виникли в середні століття, коли суспільство було надзвичайно орієнтоване на війну і жорстке протистояння. Спочатку королева була чимось накшталт радника або прем’єр-міністра у короля. В епоху Відродження суспільство стало більш динамічним і в правила були додані методи швидкої атаки. Саме тоді дозволили пішакам на першому ході переміщуватися на дві клітини вперед.
З середини минулого століття з’явилися шахові турніри з зав’язаними очима. Для цього потрібна майстерність, якою володіють лише найсильніші шахісти. Це мистецтво, безумовно, вимагає розвиненої здатності чітко уявляти дошку і хід гри віртуально, в голові. Погодьтеся, це може виявитися для багатьох нелегким вже після кількох перших ходів. Один з перших офіційних рекордів такої гри був встановлений у 1960 році в Будапешті угорським шахістом Яносом Флешем. Він одночасно зіграв з 52 супротивниками з зав’язаними очима, вигравши при цьому у 31 гравця.

У суверенній Україні щорічні першості з шахів серед чоловіків проводяться з 1991 року. У 1992 році була заснована Федерація шахів України (ФШУ). 1 листопада 2011 року Верховна Рада прийняла Постанову «Про проголошення Дня шахів в Україні». За це рішення проголосувало 277 народних депутатів. Святкування Дня шахів в країні з тих пір щорічно проходить 20 липня. Дата встановлена на честь Міжнародного дня шахів, який відзначається в світі з 1966 року.

Іменини 20 липня

Цього дня іменини святкують: Германа, Сергія, Євдокії, Єфросинії, Фоми і Павла.

Народні прикмети 20 липня

  • Не варто цього дня одягати на себе прикраси.
  • Не можна лінуватися і не прибирати вдома.
  • Не можна відмовляти, якщо хтось просить про допомогу.
  • Не можна виплескувати злість на людей, що оточують.

Гороскоп 20 липня

Овен (21.03 – 20.04)

Попри бажання зрушити гори, сили необхідно витрачати економно – вони не безмежні, і на всі заплановані дії їх у вас може не стати.

Телець (21.04 – 21.05)

Авторитарний стиль спілкування необхідно залишити для роботи (хоча і там його позитивно оцінять не всі), а для стосунків з рідними та коханими людьми він точно не підійде.

Близнюки (22.05 – 21.06)

Необхідно пригасити свій ентузіазм – особливої користі він сьогодні не принесе: бажано нікуди не квапитися і не хапатися за всі справи відразу – тільки так можна буде встигнути скрізь.

Рак (22.06 – 22.07)

Не варто стримувати негативні емоції, щоб вони не розірвали вас зсередини. Вихлюпніть їх будь-яким доступним способом – наприклад, побийте подушку або розбийте кілька тарілок.

Лев (23.07 – 21.08)

Девіз дня для вас – відпочинок і релаксація: так ви зможете скинути напругу і набратися сил і енергії, які незабаром вам знадобляться.

Діва (24.08 – 23.09)

Як би не хотілося себе за щось покритикувати, робити цього не варто – нічого, крім заниженої самооцінки (і, як наслідок, невпевненості в собі) ви не отримаєте.

Терези (24.09 – 23.10)

Найголовніше в цей день – дослухатися до чужої думки, а не впиратися, наполягаючи виключно на власних твердженнях, адже ви теж можете помилятися.

Скорпіон (24.10 – 22.11)

Прагнення до досконалості – річ похвальна. Досягти цього можна, склавши поетапний план дій, а інакше, на жаль, час і сили будуть змарновані.

Стрілець (23.11 – 21.12)

Нинішній день – прекрасна можливість почати життя з чистого аркуша: насамперед перестати витрачати свою енергію на другорядні завдання і зосередитися на головних.

Козоріг (22.12 – 20.01)

Будуючи плани на майбутнє, дозвольте собі трохи помріяти: заклавши в програму на майбутнє пункти, які здаються вам нереальними, ви будете здивовані, коли вони здійсняться.

Водолій (21.01 – 18.02)

Рішення давньої для вас проблеми може спасти вам на думку наче з доброго дива – ви будете здивовані тим, як, виявляється, просто можна все врегулювати.

Риби (19.02 – 20.03)

Найкраща терапія для вас сьогодні – природа, куди необхідно вирушити всіма правдами і неправдами: наприклад, взяти відгул на роботі і провести час в тиші і спокої.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.