• USD: 41.50
  • EUR: 40.90

Актуальні теми:

Підтримати

СБУ викрила масштабне розкрадання коштів в «Укрзалізниці»

СБУ викрила масштабне розкрадання коштів в «Укрзалізниці»
Фото ілюстративне, з вільних джерел

Служба безпеки України задокументувала масштабне розкрадання коштів акціонерного товариства «Укрзалізниця», що створювало загрозу стабільному функціонуванню залізничних перевезень.

Як повідомляє пресслужба СБУ, протягом 2018-2019 років комерсанти вступили в змову з деякими керівниками одного з департаментів і структурних підрозділів «Укрзалізниці».

«Чиновники забезпечували ділкам перемоги в тендерах, попри те, що «підрядники» не мали відповідних дозволів і сертифікатів на здійснення ремонту колісних пар для пасажирських вагонів. Вони також постачали запасні частини неналежної якості та невідомого походження, завезені контрабандним шляхом з РФ. Загальна сума контактів склала майже 200 млн гривень», – пояснили в СБУ.

При цьому, близько 50 млн грн були переведені в готівку і привласнені шляхом масштабних фальсифікацій обсягів виконаних робіт фігурантами виробництва з використанням фіктивних фірм. За висновком фахівців, експлуатація на рухомому складі запасних частин, відновлених з порушенням технологічних процесів, могла створити реальні передумови до виникнення надзвичайних подій.

У межах розпочатого кримінального провадження співробітники СБУ проводять у п’яти областях 27 обшуків в структурних підрозділах Укрзалізниці, виробничих і офісних приміщеннях і місцях проживання фігурантів. В офісі компанії-постачальника, причетного до протиправного механізму, правоохоронці вилучили 65 тис. доларів, понад 2 млн грн, друку низки комерційних структур, залучених до фіктивних господарських операцій, у тому числі підроблену печатку національного перевізника.

«Зараз за всіма адресами проведення обшуків описується і вилучається фінансово-господарська документація, що підтверджує протиправний характер діяльності фігурантів. Зокрема, виявлені договори поставки, акти здачі-приймання робіт, реєстри податкових та видаткових накладних, рахунки для оплати, авізо, технічні паспорти, посадові інструкції, довіреності, сертифікати», – відзначили в пресслужбі.

Триває досудове слідство у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 364 і ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України.

21 липня 2020 року співробітники СБУ і Державної фіскальної служби проводили обшуки на ряді об’єктів «Укрзалізниці».

Згідно з повідомленням на сайті «Укрзалізниці», здійснюється досудове розслідування щодо можливого зловживання службовим становищем та ухилення від сплати податків стосовно посадових осіб приватних компаній і “Укрзалізниці”. У компанії підкреслили, що сприяють СБУ і ДФС у проведенні слідчих дій і готові надати правоохоронцям всю необхідну інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: