дивись.info

У Раді підтримали законопроєкт про штрафи за несплату аліментів

У Раді підтримали законопроєкт про штрафи за несплату аліментів
Фото ілюстративне, взяте з вільних джерел

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді ухвалити у першому читанні законопроєкт №3339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стягнення аліментів на утримання дитини».

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.

Що пропонують

Згідно з законопроєктом, пропонують виключити з Кодексу України про адміністративні правопорушення статті 311 «Суспільно корисні роботи», 1831 «Несплата аліментів», 1832 «Ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт», а з Кримінального кодексу – статтю 389-2 «Злісне ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт».

Передбачається надання можливості державним виконавцям за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців (на сьогодні – за один рік), виносити постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% суми заборгованості зі сплати аліментів.

Читайте також: Заяву на аліменти можна підготувати за допомогою чат-бота

Під час обговорення законопроекту члени Комітету підтримали законопроект, оскільки пропозиція щодо запровадження такого стягнення як відбування суспільно корисних робіт ще при ухваленні відповідного законопроекту у грудні 2017 року викликала багато зауважень.

Так, у висновку зазначалось, що встановлення адміністративної відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї призведе до неможливості зафіксувати обставини, які вказуватимуть на наявність ознак правопорушення (винна дія чи бездіяльність), без проведення відповідних слідчих дій у зв’язку з відсутністю в Кодексі України про адміністративні правопорушення інституту адміністративного розслідування.

Також, враховуючи положення частини першої статті 9 цього Кодексу, навряд чи можна буде притягнути до адміністративної відповідальності особу, в діях якої відсутня вина щодо несплати аліментів, наприклад, у зв’язку з відсутністю заробітку, майна тощо.

Читайте також: Аліменти навпаки: чи зобов’язані діти утримувати батьків-пенсіонерів

Окрім цього, члени Комітету погодилися із позицією автора законопроекту, що у багатьох випадках органи місцевого самоврядування або вимушені створювати зайві та не потрібні робочі місця на комунальних підприємствах, або взагалі не мають можливості виділити кошти на оплату праці цієї категорії громадян.

Зазначається, що через низький рівень оплати праці на комунальних підприємствах, застосування суспільно корисних робот не призводить до погашення всієї заборгованості або хоча б її значної частини.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.