дивись.info

Нові штрафи для українського бізнесу: що зміниться з 1 серпня

Нові штрафи для українського бізнесу: що зміниться з 1 серпня

Застосування нових розмірів штрафів планувалось розпочати з квітня, але через карантин термін було перенесено. 

З 1 серпня в Україні запроваджується ряд новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Про це повідомили у Державній податковій службі.

Зазначається, що за незастосування РРО або застосування із порушенням встановлених вимог передбачається збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій, оскільки діючі норми щодо розміру штрафних санкцій було прийнято ще у 2000 році.

Читайте також: У Раді заблокували підписання закону про зниження «зеленого» тарифу

«Слід зазначити, що спочатку застосування нових розмірів штрафів планувалось розпочати з 19.04.2020. Але враховуючи карантин цей термін було перенесено», – наголошують у Податковій.

Розміри штрафів:

  • з 1 серпня 2020 року застосовуватиметься штраф у 10 % (за перше порушення) і 50 % (за кожне наступне порушення) вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг);
  • з 1 січня 2021 – розмір штрафу становитиме 100 % і 150 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за перше й наступне порушення відповідно.

Читайте також: Яку компенсацію можуть отримати працівники, що через карантин змушені піти «у відпустку»

При цьому жодних додаткових штрафів до вже передбачених Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) не встановлюється.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.