дивись.info

Стали відомі деталі загибелі українських захисників у зоні ООС

Стали відомі деталі загибелі українських захисників у зоні ООС

У командуванні ООС розповіли деталі про загиблого медика та смерть пораненого морського піхотинця, якого не змогли евакуювати з поля бою.

Про це повідомляє BBC News Україна з посиланням на командування Операції Об’єднаних сил.

«Тіла загиблих на момент передачі українській евакуаційній групі “Евакуація-200” мали незворотні трупні зміни, що може свідчити про те, що їх не зберігали за всіма правилами у моргу. А самі загиблі були без своєї військової форми», – пише ВВС.

Тіло військового медика Миколи Іліна розрізали. «Незрозумілим і кричущим є факт відносно розтину тіла полеглого військового медика. Окрім того, встановити, з якої зброї було вбито військового медика за результатами судмедекспертизи було неможливо, через те, що уражені органи та кістки, а також вбивчі елементи були вилучені представниками російсько-окупаційних військ у морзі Горлівки на тимчасово окупованій території Донецької області», – говориться у повідомленні командування ООС.

Також у ООС оприлюднили деталі загибелі сержанта Ярослава Журавля. Він був у групі, яка намагалася евакуювати загиблого розвідника у «сірій зоні» біля Зайцевого. Попри домовленість про режим тиші, група була обстріляна ворогом.

У командуванні ООС розповіли, що після цього українська сторона кілька разів зверталася через ОБСЄ до проросійських формувань з тим, щоб забрати пораненого, який «мав відповідні білі позначки (що свідчило про його причетність до евакуаційної групи)».

Утім, супротивник відмовляв, що не дозволило вчасно провести пошуки та евакуацію. «При цьому ворог самостійно здійснював пошук та затягував час. Свідоме затягування противником часу призвело до жахливих наслідків. Поранений військовослужбовець не отримав своєчасної медичної допомоги, в результаті чого стік кров’ю та загинув», – йдеться у відповіді командування ООС.

У командуванні Операції Об’єднаних сил також повідомляють, що група евакуації виявила російську протипіхотну міну ПОМ-2.

«Такі міни заборонені Оттавською конвенцією та виготовляються виключно в Російській Федерації. ПОМ-2 встановлюють дистанційно, вона має період самоліквідації від 4 до100 годин», – пише пресслужба ООС.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.