ЄС дало Україні 1,2 мільярда євро кредитної допомоги

Україна та ЄС підписали Меморандум і Кредитну угоду щодо отримання «виняткової» макрофінансової допомоги Європейського Союзу в сумі 1,2 млрд євро.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Відповідні документи були підписані в четвер, 23 липня, в межах робочого візиту Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля до Брюсселя. Разом з очільником Уряду в робочій поїздці беруть участь Міністр фінансів Сергій Марченко та Голова Національного банку Кирило Шевченко.
Програма макрофінансової допомоги триватиме 12 місяців і передбачатиме виплату двох траншів по 600 млн євро кожен. Передбачається, що виділення першого траншу можливе одразу після набрання чинності Меморандуму про взаєморозуміння і Кредитної угоди.
Отримання другого траншу стане можливим після виконання українською стороною низки спеціальних умов та після проведення Єврокомісією відповідної оцінки щодо виконаних зобов’язань.
Положеннями узгодженого з Європейською Комісією проекту Меморандуму передбачено вісім зобов’язань Української Сторони для отримання другої частини макрофінансової допомоги, які зокрема, передбачають:
- підвищення прозорості та ефективності медичних закупівель;
- впровадження реформи податкової та митної адміністрацій і реалізації планів податкової й митної реформ;
- посилення незалежності, доброчесності, ефективного функціонування судової влади;
- посилення прозорості та ефективності системи державного управління та незалежності й ефективності роботи антикорупційних органів і прокуратури;
- розширення повноважень приватних виконавців; відновлення активів у державних банках;
- ухвалення у першому читанні проекту закону про створення нового агентства (органу) для розслідування серйозних економічних та фінансових злочинів;
- запровадження нормативно-правової бази корпоративного управління для державних підприємств (відповідно до керівних принципів ОЕСР);
- покращення функціонування ринку газу.
Нагадаємо, що 20 травня 2020 року Рада Євросоюзу ухвалила рішення про надання нової макрофінансової допомоги Україні та ще дев'ятьом країнам-сусідкам ЄС. Кредитні кошти спрямовані на подолання наслідків кризи, спричиненої пандемією COVID-19, та для покращення макрофінансової стабільності.
Коментарі