У Львові, в Академії мистецтв, з'явився арт-об'єкт «ПроЦеСтворення»

С.Радкевич в процесі роботи

24 липня, у дворику Академії мистецтв відкрили мурал «ПроЦеСтворення».

Автор проекту – стріт-арт художник Сергій Радкевич, який є випускником ЛНАМ.  За його задумом, мурал символізує філософський аспект процесу творення. Розмір нового арт-об’єкту 29,5 на 3 метри. Оглянути концептуальну композицію «ПроЦеСтворення» можна в подвір’ї галереї ЛНАМ у Львові за адресою вул. Кубійовича, 35б. Проект втілений за підтримки Українського культурного фонду.

Художник Сергій Радкевич через символічні коди зобразив на муралі процес творення як складний філософський механізм, що розпочинається від «руки Творця» та завершується специфікою сприйняття кожної особистості. Автор розробляв ідею проекту близько 3 тижнів, створення роботи у подвір'ї галереї зайняло 7 днів.

«Сергій Радкевич – випускник Львівської академії мистецтв, потужний художник міжнародного рівня. Цим муралом ми демонструємо відкритість комунікації з випускниками, діалог з міським середовищем та прагнемо показати, що ЛНАМ – це насамперед інституція, яка існує задля і завдяки молоді. Присутність в ній сучасних мистецьких акцій – той «імпульс», що підживлює мистецьку спільноту», – зазначив куратор проекту Юрій Новачинський.

При розробці проєкту художник шукав інспірації в кращих зразках школи Баухаусу та творах українського модернізму. «Я поставив перед собою дві задачі – обережно увійти в даний простір та одночасно оновити його. Не хотів радикально щось змінювати чи руйновувати, адже ця стіна у подвір’ї добре проглядається з центрального входу до Академії. Важливо було максимально використати площину стіни, тому запланований розмір розпису був збільшений майже до 30 м в довжину. Цей стінопис є розповіддю про процес від творця художника до глядача, що передані у вигляді символів руки, ока, нейронних зв'язків», – розповів автор муралу Сергій Радкевич.

Зазначимо, проект втілений за підтримки Українського культурного фонду.

«Від початку діяльності галереї ми прагнули розвивати не лише внутрішній експозиційний простір, але й максимально використовувати наше подвір’я, щоб в ньому також вирувало життя. Хотілося насамперед привнести естетики. Мурал Сергія Радкевича має глибоке концептуальне підґрунтя й гармонійно доповнює простір Академії мистецтв», – додала кураторка проекту Анна Єфімова.

Галерея ЛНАМ – перший у Львові арт-простір для підтримки та популяризації творчих ініціатив молоді. Сучасно обладнана галерея, заснована як підрозділ Львівської національної академії мистецтв як своєрідний «інкубатор» авторських та колективних проектів студентів й випускників Академії.

Довідка

Сергій Радкевич народився в 1987 р. в м. Луцьк. Закінчив кафедру монументального  живопису Львівської національної академії мистецтв (2011). Активно працює в напрямках муралізму, стріт-арту, графіки, живопису та інсталяції. Учасник чисельних виставок, фестивалів пленерів: Друга Премія PinchukArtCentre (2011), шорт-ліст PinchukArtCentre Prize (2018) та МУХІ (2017); співорганізатор Black Circle Festival. Автор численних стріт-арт об’єктів в Україні та за кордоном. Роботи знаходяться в Fine Art Fund (США), Street Art Museum (РФ), Музей Корсаків (Україна).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: