дивись.info

Скільки людей готові обрати Зеленського вдруге главою держави, – опитування

Скільки людей готові обрати Зеленського вдруге главою держави, – опитування

У випадку негайного настання виборів, 30,2% українців готові обрати вдруге президентом Володимира Зеленського.

Про це свідчать результати Соціологічної групи «Рейтинг», яке вони проводили 15-20 липня 2020 року.

«Президентський рейтинг також очолює В.Зеленський, якби вибори відбулися найближчим часом то його підтримали б 30,2% серед тих, хто має намір голосувати та визначився із вибором», – йдеться у повідомленні.

А кого б обрали Ви?

За Ю.Бойка проголосували б 14,4%, П.Порошенка – 13,7%, Ю.Тимошенко – 9,1%. Ще 5,8% проголосували б за І.Смешка, 3,9% – за О.Ляшка, 3,1% – В.Гройсмана, 3,0% – А.Гриценка. Рейтинг інших кандидатів не більше 3%, ще близько 13% не визначилися.

Діяльністю Президента В.Зеленського задоволені 36%, а 56% – не задоволені, роботою Голови Верховної Ради Д.Разумкова задоволені 24%, і 55% – не задоволені. Роботу Прем’єр-міністра Д.Шмигаля схвалюють лише 12%, чверть не можуть оцінити його діяльність, і 62% – не схвалюють.

Діяльність Верховної Ради та Уряду схвалюють ще менше: близько 10% – задоволені їх діяльністю, а майже 80% – не задоволені.

У парламентському рейтингу лідером є партія «Слуга народу», яку готові підтримати майже 28% серед готових голосувати і визначився з вибором, за «Опозиційну платформу» готові проголосувати майже 16%, «Європейську солідарність» – 14%, «Батьківщину» – біля 10%.

Близько 4% підтримали б Радикальну партію та партію «Сила і честь», близько 3% готові підтримати партію Шарія, Свободу, Українську стратегію Гройсмана.

Половина опитаних схиляються того аби підтримати на місцевих виборах у жовтні саме місцеву партію, навіть якщо вона буде балотуватися лише в одній області, натомість майже 30% мають намір голосувати за відому національну політичну силу.

Ситуація з «благоустроєм» держави

За результатами опитування, 19% вважають, що в цілому справи в Україні ідуть у правильному напрямку, і 68% — протилежної думки.

Більше 60% вважають, що економічне становище в Україні погіршилось за останні півроку, чверть думають, що воно не змінилося, і лише 8% помітили покращення.

Окрім цього, думку щодо кращого майбутнього плекають 17% респондентів. Зокрема вони вважають, що в найближчі 6 місяців економічна ситуація в Україні покращиться, 35% вважають, що вона не зміниться, і 40% – очікують погіршення.

Втім з кожним разом відсоток тих, хто чекає на зміни в кращу сторону, падає, а 26% опитаних вважають, що ще трохи — і справи, що взявся вирішувати Зеленський. йдуть до занепаду. Тим часом 43% серед респондентів дуже розчаровані теперішніми діями чинного президента.

Більшість людей вважає, що криза неминуча через сьогоденну владу, яка не вміє опікуватись державою, хоча левова частка думає, що коронавірус також добряче вдарить «по кишені».

Рейтинг національних політиків

Зрештою, Володимиру Зеленському довіряють 41% українців, що взяли участь в опитуванні, втім 53% — збентежені діями в державі та абсолютно не довіряють Зеленському.  До слова, він очолив рейтинг довіри громадян серед національних політиків.

Після нього посаду лідера обіймає Володимир Гройсман: 27% респондентів 27% опитаних довіряють В.Гройсмансказали, що їхня довіра належить саме цьому політику.

Юрію Бойку довіряють – 23%, не довіряють – 57%, В.Кличку – 22% і 67% відповідно, Д.Разумкову – 21% і 46% (ще 23% – його не знають), Ю.Тимошенко – 20% і 74%, П.Порошенку – 19% і 76%. Також 11% довіряють А.Портнову, але 41% – його не знають і ще 42% – не довіряють йому.

Чинному Прем’єр-міністру Д.Шмигалю довіряють лише 11%, чверть не знають його і більше половини – йому не довіряють.

Президентський рейтинг також очолює В.Зеленський, якби вибори відбулися найближчим часом то його підтримали б 30,2% серед тих, хто має намір голосувати та визначився із вибором.

Довідка

Опитування проводили серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. 

Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.