дивись.info

Історія одного боржника: як держава вибила аліменти у розмірі 200 тисяч гривень

Історія одного боржника: як держава вибила аліменти у розмірі 200 тисяч гривень
Фото ілюстративне, взяте з вільних джерел

Нещодавно в Києві в одного із затятих боржників по сплаті аліментів співробітники Державної виконавчої служби Мін’юсту стягнули суму заборгованості, що склала майже 200 тисяч гривень.

Заборгованість утворилась ще в 2009 році, передає пресслужба відомства.

Так, чоловік погасив борги в повному обсязі – 194 766 грн, в тому числі 47 383 грн штрафу і 4793 грн виконавчого збору.

Держвиконавці застосували комплекс заходів для стягнення заборгованості. Вони встановили тимчасове обмеження для боржника в праві виїжджати за межі України, керувати транспортними засобами та користуватися вогнепальною зброєю. А також оголосили в розшук його машину і заарештували майно. Унаслідок цих обмежень боржник виплатив весь борг.

Зазначимо, що з 1 липня в Україні зріс максимальний розмір аліментів, який може бути встановлений за судовим наказом. Розмір цього виду соцвиплат збігається з 10 прожитковими мінімумами на дитину. Відповідно до держбюджету, для дітей до шести років з 1 липня він становить 1859 грн. Для дітей у віці від шести до 18 років – 2318 грн. Відповідно, максимальний розмір аліментів – 18 590 грн і 23 180 грн.

Читайте також: Аліменти навпаки: чи зобов’язані діти утримувати батьків-пенсіонерів

Окрім цього, заяву на аліменти можна підготувати за допомогою чат-бота: робот формує заяви до суду задля стягнення аліментів. Онлайн-помічника презентувала Українська Гельсінська Спілка з прав людини.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.