дивись.info

Олександр Ройтбурд представив у Львові «Хроніки чумного року» (фото)

Олександр Ройтбурд представив у Львові «Хроніки чумного року» (фото)

Сьогодні, 29 липня у відновлених виставкових залах Львівської галереї мистецтв відкрилась виставка Олександра Ройтбурда «Хроніки чумного року»

Олександр Ройтбурд – відомий український живописець, куратор, зараз очолює Одеський художній музей. В історію українського сучасного мистецтва О. Ройтбурд увійшов ще наприкінці 1980-х як лідер одеського середовища «нової хвилі».

За його ініціативою відбулися десятки мистецьких симпозіумів, конференцій та пленерів сучасного мистецтва в Одесі. Ройтбурд — перший директор Центру сучасного мистецтва Сороса в Одесі.

Стилістику та образну мову більшості його творів відносять до явища пост-модерної культури. У своїх задумах Олександр Ройтбурд часто маніпулює сюжетами класичного мистецтва, цитує шедеври заради їхньої відкритості в інші часові виміри.

Виставка «Хроніки чумного року» це інтелектуальна рефлексія художника на геополітичні та соціально-культурні обставини в Україні. Ройтбурд особливо цікавий для справжніх інтелектуалів, бо трансформував у своїй творчості рефлексію на різні покоління українських демагогів, псевдопатріотів та циніків. Художник має активну громадську позицію щодо «маргіналізації культури».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.