Озеро на Панча почнуть реконструювати вже у вересні

Озеро на Панча _01

Мешканцям презентували проєкт реконструкції озера на Панча, розроблений ЛКП «Інститут просторового розвитку».

Він передбачає очищення озера, облаштування громадського простору, дитячого майданчика, мостика та відпочинкових зон. Загальна вартість проєкту — 21 млн грн. Відтак, під час зустрічі спільно з мешканцями обговорили всі елементи проєкту для поетапної його реалізації. Роботи планують розпочати вже наприкінці вересня, інформує пресслужба Львівської міськради.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Проєкт реалізовуватиметься коштом міста. Вартість — орієнтовно 20 млн грн.

«Озера в місті є дуже важливими, тому ми плануємо влаштувати водойму, яка буде мати природний вигляд, але складатиметься з двох частин, буде система аерації. Наповнення буде штучним, берег буде з бетону. Також буде дві водойми на різних рівнях, під мостиком буде водоспад. Мостик переробимо з очерету. Будуть відпочинкові зони з лавками, з лежаками, а також локальні зони з вуличними кріслами. Дитячий майданчик буде у стилі підводного світу, будуть лазанки-водорості, кораблик для дітей, оглядова тераса», — зазначила Христина Чорноус, начальниця архітектурно-проєктного відділу ЛКП «Інститут просторового розвитку».

Підживлення озера будуть робити штучне, оскільки наразі не знайдено природного джерела живлення водойми.

Відомо, що мешканці неодноразово подавали проєкт на конкурс Громадського бюджету, однак необхідну кількість голосів він набрав лише минулого року. Авторкою проєкту є львів'янка Наталія Процак.

«Цей проєкт став переможцем із четвертої спроби, мешканці не здавались», — розповів начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський.

ЛКП «Інститут просторового розвитку» планує передати проєкт на експертизу вже наступного тижня, далі - оголошуватимуть тендер. Початок робіт планується на кінець вересня.

«Ми б хотіли зробити плесо, очищення берегів і вже наступного року вже проводити оздоблювальні роботи. Ми тут вже визначили альтернативне наповнення — будемо будувати свердловину і звідти наповнювати це озерце», — зазначила голова Шевченківської РА Надія Банах.

Що відомо про Озеро на вул. Панча

Озеро на вул. Панча є штучною водоймою, що виникла у 50−80-х роках минулого століття, як результат меліоративної водовідвідної системи, що була першим кроком для підготовки території під забудову житлового масиву з багатоповерховими будинками. Озеро живиться від ґрунтових та дощових вод та позбавлена природного стоку з водозбірного басейну внаслідок каналізування Клепарівського потоку у 50−80-х роках. Подальший антропогенний вплив під час забудови наприкінці 90-х років призвід до маловоддя озера, а в жаркі періоди року до повного обміління.

Зважаючи на те, що екосистема флори і фауни, а також природна водойма на території ділянки становлять ландшафтну цінність для Львова проєктом також передбачено доброустрій території довкола водойми.

Концепція розвитку простору передбачає облаштування розгалуженої мережі доріжок, що об'єднує нові функції простору, облаштування інтерактивного тематичного дитячого майданчика та різних типів відпочинкових зон, облаштування двосторонньої велодоріжки, заміну пішохідного мосту, висадку нових зелених насаджень та облаштування зовнішнього освітлення.

Проєктом пропонується облаштувати оглядову терасу з лавками-лежаками та видом на озеро, яка стане чудовою локацією для споглядання заходу сонця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: