дивись.info

МОЗ прогнозує близько 4 тисяч летальних випадків від COVID-19

МОЗ прогнозує близько 4 тисяч летальних випадків від COVID-19
Фото: відкриті джерела

Епідемія COVID-19 в Україні станом на 1 серпня розвивається за “жовтим” сценарієм. Це означає, що кількість випадків зараження може зрости у шість разів – до 400 тисяч інфікованих.

Про це сказав головний санлікар країни Віктор Ляшко під час брифінгу МОЗ.

Ще місяць тому показники України відповідали жовто-зеленому сценарію.

За словами Ляшка, прогноз такий, що жертвами коронавірусу можуть стати 4 тисячі українців, а загальна кількість випадків зараження може становити близько 400 тисяч.

“Коли місяць тому ми вперше презентували наші прогнози, Україна рухалася за “жовто-зеленим” сценарієм. Зараз наша динаміка чітко відображає “жовтий” сценарій, і, на жаль, ми орієнтуємося на 4 тис. летальних випадків і близько 400 тис. випадків інфікування, які можуть бути в нашій країні”, – сказав він.

При цьому Ляшко зазначив, що нині єдиним способом стримування розвитку захворювання залишаються карантинні заходи.

Зазначимо, що жовто-зелений сценарій розвитку пандемії, за яким рухалася Україна місяць тому, прогнозував 2,5 тис. летальних випадків в Україні.

«Україна з 8 по 27 липня перебувала на так званому “плато” щодо відсотків виявлених випадків у порівнянні з тестуванням. Якщо ми подивимося на кількість тестувань, то воно у нас щодня зростає. І за вчора ми зробили рекордну кількість тестувань ПЛР», – повідомив головний санітарний лікар.

Нагадаємо, з 1 серпня в Україні почали діяти нові правила адаптивного карантину. Усі регіони поділили на чотири зони за рівнем епідеміологічної небезпеки.

Зелена зона передбачає масковий режим в місцях скупчення людей, дотримуватися соціальної дистанції, одна людина на 5 квадратних метрів під час проведення масових заходів.

Жовта зона – крім вищезгаданого, заборонено також відвідувати будинки престарілих, лікарні, соціальні установи

Помаранчева зона – заборона розважальних закладів та ресторанів вночі, планової госпіталізації в лікарнях, роботи спортзалів, дитячих таборів.

Червона зона – всі обмеження, які вже згадувалися, а також заборона роботи громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльності кафе і ресторанів. Наразі до неї віднесені Луцьк та Тернопіль, а також Кіцманський район Чернівецької області.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.