дивись.info

Перетинати межу між червоною та іншими зонами можна лише автівкою — МОЗ

Перетинати межу між червоною та іншими зонами можна лише автівкою — МОЗ

Через обмеження в «червоних» зонах роботи громадського транспорту перетинати межу між «червоною» та іншим зонами можна на авто, в якому не більш як 5 осіб.
Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, – повідомляє Укрінформ.

«На території, яка віднесена до червоного рівня небезпеки, припиняється робота громадського транспорту. Тобто, перетин межі можливий виключно на власному автомобільному транспорті, якщо у ньому не більше 5 осіб, за винятком дітей до 14 років. Якщо діти до 14 років, то кількість пасажирів у цьому автомобільному транспорті може бути більша», – зазначив Степанов.

За його словами, при перетині меж різних карантинних зон потреби здавати тест на визначення коронавірусу немає.

Міністр уточнив, що встановлення рівня епідеміологічної небезпеки (так звана червона, помаранчева, жовта та зелена зони) у компетенції Центральної комісії ТЕБ та НС. Місцева влада не може ухвалювати рішення щодо пом’якшення карантинних обмежень «Органи місцевої влади можуть тільки посилювати ті чи інші епідеміологічні обмеження, але не пом’якшувати. Ще раз хочу наголосити, що умови адаптивного карантину діють – це максимальний баланс між роботою і безпекою в країні. Ми вже не встановлюємо на території всієї області (карантин — ред.), а визначаємо чітко – або це місто, або це район, де може бути складніша ситуація. Ми максимально інформуємо через сайт МОЗ, показуємо, які саме цифри, з погіршенням яких показників, коли рекомендуємо встановлення того чи іншого рівня небезпеки. Тут нема жодної політики, суб’єктивного бачення. Є суто цифри, рівень небезпеки», – додав Степанов.

Кабінет міністрів постановою № 641 від 22 липня 2020 року встановив 4 рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний».

Рівень епідемічної небезпеки встановлюється за результатом оцінки епідемічних показників та визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.