дивись.info

Підлітків з Підзамча запрошують до участі в мистецькому проєкті «Я там, де мені добре»

Підлітків з Підзамча запрошують до участі в мистецькому проєкті «Я там, де мені добре»

Артцентр «Фабрика Повидла» запрошує підлітків з району Підзамче безкоштовно долучитися до міжнародного мистецького проєкту «Я там, де мені добре» в межах програми «MagiC Carpets» («Магічні килими»).

Юні учасники й учасниці співтворитимуть з чотирма митцями та мисткинями, які працюють з різними художніми практиками.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У 2020 році артцентр «Фабрика Повидла» став учасником міжнародної платформи «MagiC Carpets» («Магічні килими»). Таке членство, серед іншого, дає можливість запрошувати на Підзамче художників та художниць з різних країн світу. Цього року у межах проєкту митці та мисткині з Італії та України створюватимуть артоб’єкти, натхненні як історією Підзамча, так і історіями з Підзамча, які почують від місцевих мешканців та мешканок. Гідами, консультантами та співтворцями для іноземних гостей стануть тутешні діти та підлітки.

Читайте також: Центр Довженка відновив кінопокази на даху

Ідея проєкту резиденції «Я там, де мені добре» полягає в тому, аби дати учасникам і учасницям розуміння місцевих можливостей району, де вони живуть, та сміливість користуватися цими можливостями, почуватись вільно у різних локаціях та публічному просторі. Основна частина зустрічей учасників і учасниць із митцями й мисткинями відбудеться на території Фабрики Повидла (вул. Механічна, 5). Охочі учасники та учасниці резиденції «Я там, де мені добре» програми «MagiC Carpets» матимуть можливість обрати, яким саме мистецтвом вони хотіли б зайнятися у межах проєкту, або долучитися до роботи з усіма художниками й художницями. Окрім цього, під час зустрічей з іноземними митцями підлітки матимуть можливість покращити свій рівень розмовної англійської мови (під час заходу працюватиме асистентка, яка допомагатиме з перекладом).

Художники та художниці, які вестимуть зустрічі під час мистецької резиденції:

  • Український медіа митець Сергій Петлюк зі Львова. Працює в різних жанрах: інсталяція, відеоінсталяція, нові медіа, живопис. Ведучий майстерні «Робити речі разом» з дітьми Підзамча у 2017 (Львів, Фабрика повидла);
  • Ірина Рузина, перформерка, ведуча розвивальних занять з дітьми. З 2004 року досліджує різні аспекти перформансу, автентичний рух, контактну імпровізацію, голосові практики. Співзасновниця та учасниця групи Live Art Lab (перформативні практики в публічному просторі);
  • художниця Guendalina Salini (Гуендаліна Саліні) з Італії. Один із головних способів її творчої роботи — тісна співпраця з громадами та творення мистецтва у співпраці з ними. Приміром, Гуендаліна провела багато років на півдні Італії, працюючи з мігрантами, дітьми, мешканцями й мешканками маленьких сіл, «забутим» суспільством, щоб дати їм голос;
  • митець експерименту Jacopo Natoli (Якопо Натолі) з Італії. Називає себе диверсіоністом і експериментатором, ан-артистом і необізнаним школярем. У 2019 році заснував Scrawl (Sgorbio) — технічну майстерню нових зображень.

Усі митці та мисткині мають попередній досвід мистецької співпраці з дітьми, а деякі з них працюватимуть з підзамчівськими підлітками вже не вперше.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.