дивись.info

Як будуть працювати центри адмінпослуг у новостворених районах України

Як будуть працювати центри адмінпослуг у новостворених районах України

Влада запевняє, що новий устрій районів ніяк не позначиться на доступності послуг, які громадяни отримують на місцях. Для цього є Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які на сьогодні розташовані в половині громад.

Про це пояснив радник міністра розвитку громад і територій Іван Лукеря, – йдеться на РБК-Україна.

Наприклад, одна з громад, яка раніше була в складі Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, тепер увійшла в укрупнений Черкаський район. В цій громаді є свій ЦНАП. Він надає, зокрема, послуги, які надають державні органи влади – пенсійний фонд або соцзахист.

«Як це виглядає на практиці? По соцзахисту або по пенсіях, наприклад, людина приходить у свій ЦНАП, здає документи. Раз на місяць адміністратор центру відправляється в територіальний підрозділ соцзахисту або фонду, який розташований в райцентрі, віддає ці документи і там завершується вся обробка. Для жителя цієї громади після укрупнення району абсолютно нічого не зміниться. Він отримував всі ці послуги в ЦНАП, так і буде там їх отримувати», – розповів радник міністра розвитку громад і територій.

Якщо немає свого ЦНАП, люди зможуть отримати послуги в найближчому центрі. В уряді планують протягом двох років облаштувати ці центри в усіх громадах. Їх закривати або переміщати не будуть.

«Сьогодні в комітеті готується до другого читання законопроект (№2679) по оптимізації мережі та функціонування ЦНАП та удосконалення доступу до адмінпослуг, які надаються в електронній формі. Документ вирішить всі ці питання», – сказав нардеп Андрій Клочко.

Повний перелік нових районів можна подивитись тут.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.