Сім'ї загиблих на Донбасі військових отримають доплату до пенсії

unnamed (2)

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про надання адресної допомоги до пенсій членам родин військовослужбовців, зокрема добровольців, які загинули під час участі в АТО/ООС.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Глава держави наголосив, що пенсійне забезпечення родин полеглих учасників АТО/ООС було несправедливим. Існувала різниця у розмірі виплат рідним військовослужбовців, які загинули у 2014-2015 роках, і рідним тих героїв, які полягли пізніше.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

«Я був у Луцьку останній раз, і, скажу відверто, було дуже неприємно, коли одна матір каже: «Невже наші діти, які загинули, захищаючи Україну, гірші за тих дітей, які загинули зараз, у 2019-2020 роках? Невже це справедливо?» Це дуже несправедливо. Батьки отримували різні гроші. Я сказав, що я виправлю це питання, і став розмовляти з урядом. І я їм дуже вдячний, що вони розв'язували це питання», – наголосив Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що це рішення поширюватиметься на дев'ять тисяч членів сімей загиблих військовослужбовців.

«У нас не буває гірших. Вони всі герої, вони всі для нас однакові. Ми однаково ними пишаємося й однаково їм усі вдячні за те, що вони захищали нашу Україну, нашу територіальну цілісність та наш суверенітет», – сказав Глава держави.

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна зазначила, що Президент доручив уряду оперативно розв'язати питання пенсійного забезпечення членів сімей військовослужбовців, які загинули в перші роки війни.

«Це саме ті військовослужбовці, які не мали хорошого грошового забезпечення, не було надбавок за вислугу років, військового звання. Власне, у їхніх сім’ях сьогодні пенсії низькі – у півтора-два рази нижчі, ніж нинішні. Тому уряд знайшов ресурси й можливості розв'язувати це питання і встановив адресні доплати до пенсій», – зауважила Марина Лазебна.

Міністр соціальної політики запевнила, що відтепер найменша пенсійна виплата для членів сімей загиблих героїв, де є один непрацездатний, становитиме 7800 гривень, якщо двоє непрацездатних – 12 200 гривень, якщо троє – максимальна пенсійна виплата становитиме 17 120 гривень.

«Пенсійний фонд проводить зараз перерахунки пенсій, і у вересні родини отримають дві виплати – і за серпень, і за вересень», – підсумувала Марина Лазебна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: