дивись.info

Подарунок Львову від Азербайджану: як виглядатиме площа перед оперним театром після її ремонту (фото)

Подарунок Львову від Азербайджану: як виглядатиме площа перед оперним театром після її ремонту (фото)

У вересні цього року врешті завершаться роботи щодо облаштування сухого фонтану навпроти Львівської опери. Згідно з проєктом, це має бути кардинально інший об’єкт — осучаснений простір і справжня візитівка міста Лева.

Хоч показ оновленого проспекту Свободи планували на День Незалежності, складність ремонтних робіт дещо відтермінувало цю подію. Про плани сповістили ще у 2015 році, а перші зрушення розпочались у грудні 2019 року.

Нове життя центральній площі міста фінансує благодійний фонд «Сокар Благо», і як шляхетно зазначив міський мер Андрій Садовий, «Люблять вони (Азербайджан — ред.) Львів». До слова, якщо вірити мерові, то рішення щодо благоустрою львівського фонтану ухвалювали на рівні глави держави Азербайджану.

Приблизна вартість оснащення сухого фонтану становить 1,5 мільйонів доларів, щоправда, трохи мерія докладала з міського бюджету: йдеться про певні підключення мереж тощо.

Андрій Садовий розповідає, що з травня місяця тривають роботи по облаштуванню нового фонтану на площі перед Оперним театром, для багатьох людей світу Львівська опера є символом міста, тому були проведені великі дискусії, а яким має бути цей фонтан.

«…Після довгих дискусій архітекторів, митців, ми вийшли на чітку кінцеву конструкцію: це має бути фонтан, який має показувати велич Львівської опери, і це буде вода, яка буде йти знизу. Дуже складна проведена робота, бо, фактично, чотири місяці будівельники були «в землі»: виконували серйозні бетонні роботи, комунікації, мережі», – додає мер Львова.

Зараз всі внутрішньо-земляні роботи завершились та залишається облаштувати саму площу. Замощення гранітною плиткою від входу до самого Театру й аж до пам’ятника Тараса Шевченка.

За словами мера, плитка, яку будуть замінювати, використають на замощення львівських вулиць, що потребують ремонту.

Алея, фонтан та щасливі люди

Очільник Галицької районної адміністрації Львова Андрій Зозуля говорить, що роботи, які тривають з травня 2020 року, охоплюють два об’єкти — славнозвісний фонтан і капітальний ремонт пішохідної алеї. Щодо останньої, то обрис самої площі повинен відтворювати силует скрипки, гриф якої примикає до Львівської опери.

Як зазначає начальник Галицької РА, вартість облаштування об’єкту становить понад 10 мільйонів гривень. Це стосується нового вуличного освітлення, газонів і перемощення алеї камінням.

«По фонтані наразі зроблені всі земляні роботи,  площею приблизно 100 квадратів. Це і величезна робота по прокладанню комунікацій, електрика, вода, каналізація, обладнання в приміщенні», – додає Андрій Зозуля.

Модернізація — це покращення

Антон Коломєйцев, начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР говорить, що увагу приділяють всім деталям, здавалось би, навіть незначним. Зокрема має бути хороше освітлення, яке йтиме з-під землі.

«Це освітлення витримує достатньо хороше навантаження для того, щоб вантажівка, яка встановлювала ялинку (перед новорічними святами — ред.), могла спокійно це зробити й освітлення не було зіпсутим. Зберегли опори світильників ліхтарі, мало того, вирівняли домкратом. Раніше це був простір в одній площині. Так само правильно підібраний колір самої плитки мощення, бо поєднано різні кольори».

Кольори, до слова, підбирали не менш скрупульозно: гранітне мощення виконане у двох відтінках — сірому і темно-сірому.

Окрім цього, площу зроблять доступнішою для маломобільних людей, себто, її замостять гранітом, без нерівностей, щоби було легше пересуватись, а також облаштують килимок перед заїздом до оперного театру. Загалом, планують встановити 4 інклюзивні виїзди для людей з інвалідністю.

«Буде передбачено встановлення лавок – 4 великі 9-метрові лавки з можливістю сидіти у дві сторони. У майбутньому висадять ряд дерев, аби було комфортно у спеку відпочивати», – пояснює Коломєйцев.

Також, передбачено інфраструктуру для незрячих людей. Струни зі скрипки виконають азбукою Морзе з LED підсвітленням, що описує: «Місце можливостей. Відкритий для світу. Львів — місто кохання. Місто вільних людей».

«Що стосується самого фонтану, бачимо форсунки під землею сформовано службове приміщення. Це дійсно буде пункт керування кімната гідроізолювана, захищена, де можна буде встановити необхідне обладнання. Так само на газонах встановлять спеціальні вуличні колонки для класичної музики. Її можна буде скоординувати зі світлом і зі струменями води», – веде начальник управління архітектури та урбаністики.

Що важливо, навпроти Львівської опери приберуть всі МАФи та атракції, до прикладу, всім відомі машинки на пульті керування, бо це, перш, за все, загрожуватиме безпеці як самих львів’ян, так і візитерів міста Лева. За дотриманням порядку слідкуватимуть патрульні поліцейські Львова.

«Насправді зараз тут буде фонтан, ліворуч лави та місця для їзди немає, і це буде великим фактором для небезпеки, якщо хтось захоче сюди їхати. У нас є велодоріжка — це простір не для пересування модернізованих засобах — чи то електромотор, чи велосипед, це місце пішохідне, діти мають бути в безпеці», – підсумовує Антон Коломєйцев.

Нагадаємо, у 2020 році у Львові планується відкриття трьох фонтанів: навпроти Львівської опери, на площі Галицькій, поблизу пам’ятника Короля Данила, а також з цього тижня розпочинаються будівельні роботи фонтану біля Головного Залізничного вокзалу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.