дивись.info

Львівська опера почне театральний сезон у новому форматі

Львівська опера почне театральний сезон у новому форматі
Exif_JPEG_420

15 серпня Львівська національна опера відкриває 121-ий театральний сезон. Вже цими вихідними там відбудуться гала-концерти з нагоди відкриття сезону.

Солісти Львівської опери, серед яких нові обличчя, виконають найвідоміші оперні арії та дуети.

«Після такої довгої розлуки хочеться вийти на сцену, побачити та відчути свого глядача, відчути його енергетику, тому ця зустріч буде дуже очікуваною. Я в передчутті цього концерту», – каже солістка Львівської опери Любов Качала.

Через карантинні обмеження у залі зможуть бути лише 100 слухачів.

«Лише десята частина місць у залі буде заповнена. Через обмеження у кількості відвідувачів ми скасували оркестр. Концерт зірок Львівської опери відбудеться в супроводі роялю», – розповів генеральний директор – художній керівник Львівської опери Василь Вовкун.

Як розповів керівник музичної частини Львівської опери Іван Чередніченко, розроблено кілька концертних програм.

«Весь серпень і, мабуть, вересень будуть називатися «Львів Опера Гала». Прозвучать такі програми, як «Відкриття сезону» – оперні хіти, «Українська музика» – до Дня Незалежності,  «Пуччіні Гала», «Верді Гала», «Балет Гала». Зараз ми концентруємо увагу на найкращих зразках світової оперної культури. Гала-концерти дають нам можливість дотримуватися всіх протиепідеміологічних заходів. Якби ми давали вистави, то не змогли б на сцені  дотримуватися їх, зокрема зберігати дистанцію», – пояснив Іван Чередніченко.

 

«Гала-концерти теж мають два варіанти. Перший – під рояль і другий з супроводом оркестру. Ми маємо спеціальне розсаджування оркестру. Якщо Львів увійде до жовтої зони – це дасть нам можливість посадити оркестр та 423 слухачів у залі. Тобто ми готові до різних ситуацій. А відкриття сезону дає нам впевненість, що ми почали працювати з  дотриманням усіх норм і даємо можливість підтримувати творчий процес», – додав Василь Вовкун.

За його словами, на 21 вересня, до 90-річчя видатного українського художника Євгена Лисика готують балет «Створення світу».

«Зараз йде відновлення сценографічних полотен і костюмів. Сподіваємося, що у вересні відбудеться ця подія», – розповів Василь Вовкун.

Водночас, прем’єри вистав, які раніше були заплановані, в час карантину довелося перенести.

«Обставини, які склалися, не дали нам можливості поставити прем’єри, які були заплановані. 11 березня обірвався 120-ий сезон. Ми не скасували жодну прем’єру, а лише перенесли. В листопаді готуємо прем’єру вистави «Турандот», її буде ставити польська група, зараз перебуваємо на стадії підготовки декорацій та костюмів. Ці плани будуть залежати від ситуації з карантином. На 2021 і 2022 роки перенесено такі постановки, як опера Юрія Ланюка «Чуже обличчя», плануємо також постановку опери Євгена Станковича «Страшна помста» за Гоголем», – розповів Василь Вовк.

Наразі ж за майже 5 місяців вимушеного простою театр зазнав збитків на суму близько 23 млн грн.

«Є постанова Кабміну, щоби театрам оплатити хоча б комунальні видатки, але цих грошей ми ще не отримали. Також збитки залишилися після прем’єри «Лиса Микити» – це десь 3 млн грн. Ці гроші маємо десь заробити. Держава лише виплачує зарплати працівникам і близько 1,5 млн грн дає на комунальні видатки, а наші видатки десь вдвічі більші, це ми вже самі заробляємо», – розповів Василь Вовкун.

Якщо ж динаміка захворювань буде погіршуватися, каже директор театру, доведеться знову закриватися.

«Знову підемо на простій, закриваємося, але щойно буде покращення, починаємо знову. Але якщо ми не відважимося почати працювати, будемо на простої до нового року, а цей простій є дуже небезпечним для творчого складу театру», – резюмував Василь Вовкун.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.