дивись.info

Зеленський заявив про чергове підвищення «мінімалки»

Зеленський заявив про чергове підвищення «мінімалки»
Зарплата українця / zn.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив, що збільшення із 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн – це перший етап. Упродовж 2021 року мають бути реалізовані наступні етапи підвищення.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

«Впевнений, що депутати проголосують за законопроєкт, поданий від Президента України, за збільшення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень. Потім другий етап цієї програми – збільшення з 2021 року до 6 тисяч гривень. І впродовж 2021 року буде третя частина – ми збільшимо до 6,5 тисяч гривень», – заявив він.

За словами Президента, після підвищення мінімальної заробітної плати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив’язаною до мінімальної зарплати.

«Це певні кроки у напрямку дійсно цивілізованого рівня життя в Україні. Карантин продовжується, але після серйозної паузи, коли понад два місяці не працювали ні підприємці, ні ФОПи, багато державних підприємств, зараз дуже важливо трішки підтримати людей», – зазначив Володимир Зеленський.

Зазначається, що Президент звернувся до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням провести позачергове засідання парламенту 25 серпня, після Дня Незалежності України, та закликав народних депутатів підтримати президентський законопроект щодо збільшення розміру мінімальної заробітної платні.

За його словами, пандемія та обмежувальні заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, вдарили по реальних доходах громадян, і, як наслідок, призвели до зменшення заощаджень.

Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин зауважив, що в першому півріччі 2020 року заощадження населення скоротилися майже на 6%.

П«ідвищення мінімальної заробітної плати так чи інакше підвищить доходи громадян і, відповідно, збільшить можливість заощаджень. Тому підвищення мінімальної заробітної плати навіть до озвученої величини є необхідним і доцільним у цей момент», – зазначив голова ради НБУ.

Читайте також: Гетманцев розповів, звідки візьмуть гроші на підвищення мінімальних зарплат

Нагадаємо, у п’ятницю, 7 серпня, у ВР з’явився текст законопроєкту №3963 авторства Президента Зеленського про підвищення мінімальної зарплати в Україні.