дивись.info

На Жовківщині відзначили 76-у річницю Пирятинської трагедії

На Жовківщині відзначили 76-у річницю Пирятинської трагедії
Фото: Жовківська РДА

76-у річницю кривавої трагедії вшанували сьогодні у с. Пирятин на Жовківщині.

Про це повідомляє Жовківська районна державна адміністрація.

Місцеві священники відслужили панахиду біля монумента героям-пирятинцям. Разом з місцевою громадою заступник голови Жовківської райдержадміністрації Андрій Колієвич віддав шану героям-захисникам рідного краю, невинним людям, які у часи Другої світової війни стали жертвами жорстоких боїв, розправ та пожеж від рук НКВС.

1944 року на свято Спаса загони НКВС напали на місцеву сотню УПА. Тут стояла сотня “Галайда” легендарного повстанського провідника “Ема” або “Євшана”. Справжнє ім’я – Дмитро Пелип. Саме ці відчайдухи ціною свого життя, власною кров’ю боронили рідну землю, народ, громаду. Незважаючи на величезну перевагу сил НКВС, вони гідно тримали оборону, але врешті-решт так і полягли у бою.

Червона армія вдерлась до села — це було невимовне лихо, село палало у вогні, а з населенням відбулась жорстока і кривава розправа. Ця трагедія, забравши життя пирятинців, аж ніяк не відібрала сили духу цих людей. Адже вони зуміли звести з попелища нове відроджене село Пирятин і зберегли у своїх серцях славну пам’ять про героїчних предків.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.