Може настати колапс: у Львівській ОДА закликають сімейних лікарів бути більш відповідальними

IMG_2209-696x464

До Львівської обласної державної адміністрації та Міністерства охорони здоров'я надходять скарги щодо неналежного реагування сімейних лікарів на звертання пацієнтів з підозрою на коронавірус.

Про це під час брифінгу розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, передає ІА Дивись.Info.

«Я прошу, і міністр на цьому наполягає, більш відповідально ставитися до своєї роботи сімейних лікарів. Я отримую десятки дзвінків про те, що сімейні лікарі не працюють згідно з протоколом, не можуть прибути, що не дослухавши до кінця пацієнта рекомендують викликати карету «швидкої». Якщо таким чином будуть діяти всі, то може швидко настати колапс. Закликаю чітко реагувати по кожному дзвінку. «Швидка» має їхати лише до людини, яку потрібно госпіталізовувати. Я прошу прислухатися, бо ці сигнали надходять не лише мені, а й на гарячу лінію МОЗ. На останній нараді міністр акцентував увагу, що НСЗУ буде робити детальний аналіз роботи сімейних лікарів і якщо будуть системні факти нереагування, або непрофесійного реагування первинної ланки – будуть робитися відповідні висновки. Нагадаю, що НСЗУ має право зупинити угоду з такими лікарями»,  - заявив Іван Собко.

Він додав, що найближчими днями починає приймати пацієнтів з Covid-19 терапевтичний корпус обласної клінічної лікарні, там уже готово 70 ліжок, також  готова до приймання пацієнтів Самбірська районна лікарня  Водночас, напружена ситуація зберігається у Стрийській міській лікарні, яка розрахована на 100 пацієнтів, при тому, що зараз їх там 130.

Загалом, ситуація із коронавірусом на Львівщині в облдержадміністрації характеризують, як стабільно складну. За підсумком вихідних в області зросла наповненість ліжкомісць. При цьому, наразі нових закладів, окрім уже запланованих, на Львівщині відкривати не планують.

«Зараз в області є госпіталізованими 1403 пацієнти, лікарні першої хвилі заповнені на 90%, другої – від 20% до 30%. Загальний відсоток наповненості лікарень становить 53%. Таким чином Львівщина за рішенням Центральної комісії ТЕБ і НС перебуває у помаранчевій зоні. Самбір є в так званій червоній зоні, за 14 днів відповідні рішення державна комісія ТЕБ і НС переглядатиме. Триває планова робота над проведенням тестувань, черги великої нема, зараз є лише 130 незроблених тестувань. За вихідні із 700 ПЛР тестів зробили 90%. Львівщина уже не лідирує за кількістю виявлених хворих. Ми перебуваємо десь на 5-6 місці. Це добре, але враховуючи заповненість ліжок не варто розслаблятися», - розповів Іван Собко.

За його словами, переважна більшість важкохворих пацієнтів у лікарнях області це люди із супутніми захворюваннями віком від 50 років.

«Із настанням похолодання та відкриттям навчальних закладів може бути друга хвилю Covid-19, тому дуже важливо зберігати дотримання карантинних норм та особистої безпеки, - заявив Іван Собко

За його словами, Львівщина також звертатиметься до міністерства щодо збільшення тарифів пакету на лікування хворих COVID-19 для лікарень другого і третього рівнів.

«Якщо більшості закладів більш-менш вистачає цих коштів, бо там є неважкі хворі, то наприклад обласній інфекційній лікарні й Центрі легеневого здоров’я є тільки важкі та дуже важкі хворі. Вилікувати таких пацієнтів є в рази дорожче. Розхід кисню дуже великий. Тому ми й самі дофінансовуємо і будемо клопотати про це міністерство», - розповів Іван Собко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: