дивись.info

Україні не варто розраховувати на другий транш від МВФ цього року, – Данилишин

Україні не варто розраховувати на другий транш від МВФ цього року, – Данилишин

Отримання двох траншів від МВФ за програмою співпраці stand-by до кінця 2020 року малореалістичне, варто розраховувати на один транш.

Таку думку висловив голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

«Підтримка міжнародних партнерів залишається одним з найвагоміших чинників макрофінансової стабільності в Україні. Очевидно, щоб базовий сценарій з отриманням двох траншів до кінця поточного року — у вересні та грудні — є малореалістичним. Найімовірніше, ми можемо розраховувати на отримання траншу в 4 кварталі 2020 року», — вважає Данилишин.

Разом з тим плановий перегляд програми з МВФ, на його думку, має супроводжуватися переглядом концептуальних засад співпраці та його фокусуванням на підтримку національних інтересів України, а не тільки міжнародних інвесторів.

«Пріоритетом програми з МВФ повинна бути підтримка реформ, спрямованих на забезпечення сталого економічного зростання та підвищення добробуту громадян України», — додав Данилишин.

Водночас глава Ради НБУ прогнозує, що курс гривні до кінця поточного року буде залишатися близьким до нинішніх значень.

«Позитивне сальдо поточного рахунку підтверджує відсутність тиску фундаментальних чинників на знецінення курсу гривні, а відповідно, і на посилення інфляційного тиску», — написав Данилишин.

Зазначається, що з-поміж умов для отримання Україною грошей від Фонду є завершення реформи митної та податкової служб, затвердження плану роботи з непрацюючими кредитами в банківській системі тощо.

«Важливо, щоб поточна економічна політика відповідала тим критеріям, на яких базується Меморандум про економічну і фінансову політику, і щоб зміст і тимчасові рамки плану реформ були якомога зрозумілішими. Саме із цих питань і тривають дискусії», — зазначив раніше постійний представник МВФ в Україні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.