дивись.info

Шмигаль каже, що Україна не зазнала збитків через закриття кордонів

Шмигаль каже, що Україна не зазнала збитків через закриття кордонів

Україна не зазнала збитків унаслідок закриття кордонів для громадян інших держав.
Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив на програмі «Сніданок з 1+1».

«Збитків немає. 21 тисяча іноземців заїхала в Україну з часу закриття станом на вчора, за даними Прикордонної служби. Тому це велика кількість. Єдине що – за кожного із цих людей, які в’їхали, є хтось відповідальний: або бізнес, або дипломати, або навчальні заклади. Тобто всі ці люди в’їжджають, вони роблять тести, вони перебувають під контролем однієї з офіційних українських юридичних або фізичних осіб, якщо це родичі», – розповів глава уряду.

Він зауважив, що Україна не одна ухвалила таке рішення: «Слідом за нами рішення про закриття кордонів почали приймати інші європейські країни – Угорщина, інші країни розглядають зараз цю можливість».

За словами Прем’єр-міністра, це рішення має на меті зупинити імпорт коронавірусу в Україну. «Тобто, ми боремося всередині країни з розірванням ланцюжків на локальних рівнях, але величезна кількість людей сюди приїжджає, є туристи, які приїжджають і неконтрольовано перебувають у країні, не дотримуючись тих необхідних заходів, які треба дотримуватися. Тому один із заходів адаптивного карантину – це закриття кордонів на в’їзд великої кількості іноземців, для того, щоб зупинити цей ланцюжок», – пояснив він.

Водночас на уточнювальне запитання, коли ж державні кордони для іноземців знову відкриють, глава уряду відповів: «Коли в нас почнеться спад, коли ми пройдемо пік захворюваності».

За словами Шмигаля, на сьогодні в Україні щодня на COVID-19 захворює від 2 тис. до 2,5 тис. людей. «За розрахунками і прогнозами до кінця вересня початку жовтня ця цифра зросте до трьох тисяч захворілих щодня. Це завантаження лікарень більш ніж на 80%», – наголосив Прем’єр-міністр.

За його словами, кордони для іноземців будуть відкриті, «коли протягом двох тижнів буде йти зменшення приросту захворілих, будь-яке».

«Але поки що кордони закриті до кінця вересня. Якщо буде зниження, відкриємо швидше, якщо не буде – будемо приймати окреме рішення – відкривати чи продовжувати їх закриття», – зазначив Прем’єр-міністр.