дивись.info

Протести на шахті «Надія»: частина гірників п’ятий день не піднімаються на поверхню, інші – перекрили трасу

Протести на шахті «Надія»: частина гірників п’ятий день не піднімаються на поверхню, інші – перекрили трасу
Фото ілюстративне з архіву Дивись.інфо.

Сьогодні вранці протестувальники та родичі гірників ПАТ «Шахта «Надія» на Львівщині, що 5-ий день поспіль страйкують під землею, вимагаючи виплати заборгованої ще з березня зарплатні, знову перекривали трасу біля села Сопошин.

Крім того, надійшла інформація, що «Львівобленерго» попередило підприємство про відключення сьогодні, о 10-ій годині ранку, електроенергії через борги. Але, за словами народного депутата, голови підкомітету з питань вугільної промисловості Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Михайла Бондара, з енергетиками вдалося домовитися і до 16-го вересня струм у шахті не відключатимуть.

Водночас конфлікт набуває радикальніших форм: вчора протестувальники мало не взяли в заручники заступника міністра енергетики Олександра Зоріна, що приїхав до шахтарів. Крім того, гірники говорять і про голодування під землею – до переможного кінця.

Тимчасом на своїй ФБ-сторінці нардеп, голова Конфедерації вільних профспілок та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець оголосив збір коштів для шахтарів «Надії» і членів їхніх родин, які «щоденно втрачають здоров’я».

🟥 Шановні українці, хочу зробити офіційне звернення, передати людське прохання про допомогу гірникам шахти «Надія» та їх родинам.

🟥 Шановні українці, хочу зробити офіційне звернення, передати людське прохання про допомогу гірникам шахти «Надія» та їх родинам.Допомогу для гірників шахти "Надія" можна перерахувати на рахунок Незалежної профспілки гірників України (ЄДРПОУ 14280641) : АТ "Альфа-банк", код банку 300346, IBAN UA 143003460000026004026329501, призначення платежу "Благодійна допомога".І не важливо, чи це буде 5 або 500 гривень. Головне — солідарність з тими, хто сьогодні перебуває у складних життєвих умовах.

Gepostet von Михайло Волинець am Mittwoch, 2. September 2020

У своєму сьогоднішньому офіційному листі-зверненні до президента і прем’єр-міністра, яке підписали інші депутати від різних фракцій, пан Волинець вимагає негайного втручання влади у вирішення ситуації із заборгованостю, а також покарання винних у невиплаті заробітної плати.

Ситуація ускладнється ще й через статус шахти «Надія». Вона є ПрАТ, тобто, як пояснив пан Бондар, підпорядковується Міністерству енергетики України, але не отримує дотації від держави, оскільки стоїть у списку на ліквідацію у зв’язку із малими запасами вугілля.

Нагадаємо, у Львівській області 26 гірників шахти «Надія» п’яту добу не піднімаються на поверхню. Вони вимагають свої зарплати, які їм боргують вже 5 місяців. А вчора гірники і їхні родичі перекрили трасу Львів-Рава-Руська.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.