дивись.info

У перший день роботи екологічний патруль Львова зафіксував порушення

У перший день роботи екологічний патруль Львова зафіксував порушення
фото: Олександр Мазуренко

У четвер, 3 вересня, у місті розпочав роботу екологічний патруль, створений на базі КП «Адміністративно-технічне управління».

Про це інформує пресслужба Львівської міськради.

Так, представники екопатруля фіксують порушення природоохоронних заходів та правил благоустрою у Львові. Зокрема, сьогодні зафіксували самовільну зрізку дерева на вул. О. Степанівни, 50А, склавши протокол про адміністративне правопорушення. Такj; до екопатруля запрошують долучатись всіх активних мешканців, які вболівають за стан довкілля у місті.

«Раніше були екологічні злочини, які так і не фіксувались. Поліція особливо не цікавилась тим, що, до прикладу, зламане дерево. Навіть за наявності всіх відео з камер, які активісти самі збирали та показували, жодна справа нікуди не доходила. Порушень насправді є багато: люди скидають сміття там, де його не можна скидати на території міста, люди підпалюють траву та відходи тощо. На такі правопорушення поліція здебільшого не реагує. Йдеться про складання протоколів і намагання притягнути винних до відповідальності. Але насправді головне — вчасно зрозуміти, що така потреба є, тому що переважно такі порушення не є одиночними. Переважно, якщо ми ігноруємо це місяцями або роками, то це означає, що роками воно накопичується і складається. Відповідно, для того, щоб зрозуміти джерела таких порушень, нам потрібні патрулі, які будуть патрулювати фактично важкодоступні ділянки міста, де якраз такі речі регулярно стаються», — зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова.

Так, екопатрульні регулярно патрулюватимуть місто та околиці і фіксуватимуть будь-яке порушення щодо природоохоронного законодавства. Аби їхня робота була максимально ефективною, спочатку їх навчатимуть працівники Держекоінспекції. А після навчання їм вручать спецпосвідчення від Держекоінспекції. Такий документ дозволить екопатрулю інформувати, попереджати, а також складати адмінпротоколи та, за потреби, викликати поліцейських.

Нагадаємо, наприкінці серпня виконавчий комітет міської ради проголосував за створення екологічного патруля у Львові. Він працюватиме на базі комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» Львівської міської ради та у тісній співпраці із Державною екоінспекцією у Львівській області. Це перший такий досвід в Україні, адже екопатрулі працюватимуть не як громадські активісти, а на базі Львівської міської ради та водночас матимуть посвідчення від Державної екоінспекції.

Охочих стати екопатрульними у Львові просять заповнити онлайн-форму за цим посиланням або до 30 вересня надіслати на електронну пошту управління екології та природних ресурсів [email protected] резюме у довільній формі (обов’язково вказати контактні дані). Не пізніше 5 жовтня управління екології та природних ресурсів надасть відповідь і запросить кандидатів, що пройшли відбір, на співбесіду.

Якщо виникають питання, можна телефонувати за тел. 297 57 55 або 297 59 82.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.