дивись.info

Чи обов’язко замінювати паперовий паспорт на пластикову карту і кому необхідно

Чи обов’язко замінювати паперовий паспорт на пластикову карту і кому необхідно

У серпні Кабінет Міністрів підтримав проєкт закону про заміну паспортів-книжечок на пластикові картки. Зараз документ зареєстрований у Верховній Раді, але нардепи його ще не розглядали, і поки що в паспорти по-старому вклеюють нові фото.

Чи потрібно буде міняти паспорт на «пластик» або все ж таки можна з ним жити до чергової заміни фотографії, – пояснює Finance.ua.

Зараз паспорти у формі картки необов’язкові. Тобто їх у будь-якому випадку видають 14-річним українцям, а всі інші можуть змінити документ за бажанням. Але проєкт нового закону передбачає повне виведення паспортів-книжечок з ужитку та їх заміну на сучасний формат.

У документі прописані такі терміни дії паспорта-книжечки:

 • для осіб віком від 16 до 25 років — до дня досягнення особою 25-річного віку;
 • для осіб віком від 25 до 45 років – до дня досягнення особою 45-річного віку за умови, що до дня набрання чинності цим законом в паспорт вклеєна нова фотографія після досягнення особою 25-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений в період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, – фотографія при оформленні паспорта;
 • для осіб віком від 45 років – безстроково за умови, що до дня набрання чинності законом в паспорт вклеєна нова фотографія після досягнення особою 45-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений після досягнення особою 45-річного віку, – фотографія при оформленні паспорта.

Чи буде обов’язковою заміна паспорта? Закон говорить: «Так, але тільки після досягнення певного віку».

Коли громадянину України необхідно буде вклеювати наступне фото, паспорт у формі книжечки будуть автоматично замінювати на пластикову картку. А якщо фото вже вклеєно – живіть собі з книжечкою – поки самі не захочете обміняти її на «пластик» або не прийде рік заміни фотографії в паспорті.

У разі втрати або псування паспорти також видаватимуть тільки у формі пластикових карток. Міняти паспорт будуть і в тому випадку, коли він визнаний недійсним.

У яких випадках паспорт визнають недійсним У новому законопроєкті подано цілий перелік причин, через які паспорт визнають недійсним, а саме:

 • зміна прізвища, імені, по батькові (за наявності), дати, місця народження особи;
 • виявлення помилки в інформації, внесеної в паспорт;
 • непридатність паспорта для подальшого використання, у тому числі у разі заповнення всіх сторінок, передбачених для внесення відповідних відомостей;
 • внесення до паспорта відомостей, не передбачених законодавчими актами;
  заявлення паспорта як вторинного або викраденого;
 • смерть особи, якій було видано паспорт;
 • закінчення терміну дії паспорта;
 • оформлення паспорта з порушенням вимог законодавства;
 • припинення громадянства України або скасування рішення про набуття громадянства України.

У всіх цих випадках паспорт-книжечку будуть міняти на пластиковий зразок.

Вартість оформлення ID-карти за 20 днів зараз становить 345 грн. З них 126 грн — це вартість адміністративних послуг, а 219 грн — вартість бланка. Якщо ви хочете оформити документ швидше, то заплатити доведеться більше – 471 грн.

У разі оформлення ID-картки замість загубленого або зіпсованого паспорта доведеться додатково сплатити 34 грн держмита.