дивись.info

Уряд готує кардинальне оновлення залізниці

Уряд готує кардинальне оновлення залізниці
Фото з архіву.

Мінекономіки спільно з Мінінфраструктури працюють над розробкою Програми кардинального оновлення залізничної галузі. Наразі у міністерствах створені робочі групи, у яких відбуваються регулярні зустрічі та обговорення.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що Програма, головним чином, стосується оновлення парку пасажирських та вантажних вагонів та закупівлі нових дизель поїздів.

Так, ініціатива щодо вирішення проблематики ринку вантажних вагонів базується на:

  • введенні обмежень експлуатаційного віку на основні групи вантажних вагонів;
    заохоченні попиту на нові вагони українських виробників через компенсацію державою відсоткової ставки за кредитами на купівлю залізничних вагонів;
  • обмеженні ввозу та експлуатації старих вагонів з сусідніх держав в Україну;
  • застосуванні технічного інструменту для проведення додаткових ремонтів та інспекцій старих вагонів, які подорожчають в обслуговуванні.

«Результатом ініціативи повинно стати кардинальне оновлення вантажних вагонів за найближчі 10 років та додаткове зростання ВВП від 2,7% на рік», — наголосив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Щодо вирішення проблем на ринку пасажирських вагонів, одним з варіантів може бути оновлення рухомого складу через  часткове державне фінансування під державні гарантії.

За словами Петрашка, попередньо така програма оновлення пасажирського рухомого складу потребує введення в експлуатацію не менш як 100 нових пасажирських вагонів на рік.

«Завданнями розвитку залізничної галузі є підвищення економічної ефективності та рівня безпеки перевезень, а також захист національних інтересів. Результатом цього повинні стати збереження робочих місць, відродження вагонобудівної галузі та підтримка доданої вартості суміжних галузей економіки», — прокоментував міністр.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.