Відкупитись садочком: мерія Львова готова взяти садочок, як компенсацію за самобуди

IMG_8377

Депутати Львівської міської ради  погодили підтримали ухвалу «Про стягнення заборгованості ПрАТ „Ірокс“ перед територіальною громадою м. Львова».

Депутати Львівської міської ради погодили підтримали ухвалу «Про стягнення заборгованості ПрАТ «Ірокс» перед територіальною громадою м. Львова».

Про це повідомляє ІА Дивись.Info.

В ухвалі декларується готовність міста взяти приміщення на вул. Шевченка, 370-А, які перебувають у власності компанії-забудовника «Ірокс», компенсувавши у такий спосіб частину шкоди, завданої цією компанією громаді.

«Є компанія „Ірокс“, яка у ті часи, коли контроль за будівництвом мала держава, порушувала законодавство і будувала без документів збоку міста. Збитки є від 40 до 60 млн грн. Порушені кримінальні справи, вони ходять і дають свідчення. Садочок у них у власності, відданий в іпотеку в банку. У 2016 році ми прийняли рішення про викуп того садочка. Садочок треба забирати однозначно. Перший варіант — за ці борги, що є. Але жодної гривні компанія „Ірокс“ не отримає, бо вони винні місту дуже великі кошти», -  пояснив міський голова Андрій Садовий.

«Ірокс» - це один з найбільших порушників у будівельній галузі. Людей просто банально кидають. Компанія не може ввести жоден будинок в експлуатацію, бо все збудовано без документів. Тому про будь-яку виплату компанії «Ірокс» мови вести не можна, бо це будівельні терористи. Садочок треба забирати. Але в ухвалі треба прописати, що ми ті кошти з компанії мусимо стягнути, бо платити просто так 27 млн грн - не можна. Цій компанії нічого платити не можна, а кошти з неї треба стягнути», - додав депутат Юрій Кужелюк

При цьому, орієнтовна вартість приміщень колишнього відомчого садочка — 27 млн грн, а сумарні збитки, які завдала компанія-забудовник мерія оцінює у понад 60 млн грн.

Нагадаємо, що приміщення відомчого дитячого садочка загальною площею 2011 кв. м перейшли у власність компанії «Ірокс» від ВАТ «Конвеєр» ще 1997 року через недосконалість законодавства.

За даними ЛМР, станом на зараз є 7 судових справ щодо ПрАТ «Ірокс». Йдеться про багатоквартирні житлові будинки на вулицях Антонича — Майданна, Тернопільська, 42, вул. Шевченка, 418, які збудовані з порушенням чинного законодавства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: