дивись.info

Львів’яни провели акцію солідарності до Дня білоруської військової слави (фоторепортаж)

Львів’яни провели акцію солідарності до Дня білоруської військової слави (фоторепортаж)

Сьогодні, 8 вересня білоруси відзначають День білоруської військової слави, коли понад 500 років тому сталася визначальна битва на Крапивенському полі під Оршею, де військо Московського князівства, що намагалося захопити територію Білорусі, зазнало нищівного удару від військ Речі Посполитої – Литовського, Руського і Жмудського князівств під командуванням князя Костянтина Острозького.

Історики вважають цю битву визначальною для трьох народів: білоруського, українського та литовського, тож українці у Львові протягом багатьох років проводять акції в цей день, – повідомляє кореспондент Дивись.info.

Львів’яни спочатку вшанували пам’ять повстанців Кастуся Калиновського на Личаківському цвинтарі, потім пройшлися урочистою ходою з величезним біло-червоно-білим прапором центром Львова.

“Це національне свято у Білорусі заборонене чинною владою на чолі з президентом Олександром Лукашенком – за його святкування, як і за використання національної символіки, можна потрапити за ґрати”, – заявляють організатори.

В акції взяли участь кілька десятків людей, серед них – білоруси, які через репресії змушені були покинути країну.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.