дивись.info

Експерти пояснили, чим великому бізнесу цікаві місцеві вибори

Експерти пояснили, чим великому бізнесу цікаві місцеві вибори

Великий бізнес на місцях активно включається у виборчі кампанії. Великий бізнес часто розставляє своїх кандидатів в різних партійних списках.

Про це заявив голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель, йдеться в матеріалі РБК-Україна.

«У чому їхній інтерес? Для отримання контролю або впливу над місцевою владою. Це як раз і буде ще одна з особливостей цієї кампанії – можливість торгівлі місцями», – вважає він.

Експерти вважають, що у спонсоруванні команд на місцевих виборах насамперед зацікавлений регіональний бізнес – забудовники та компанії, які заробляють на тендерах від місцевих рад.

Водночас українським олігархам важливо випробувати та наростити впізнаваність тих політичних проєктів, які в майбутньому вони зможуть просувати під час парламентської кампанії. Також активність олігархів може виявлятися тільки в тих регіонах і промислових містах, де розташовані їх холдинги й стратегічні підприємства.

«Наприклад, для Ріната Ахметова це місця локації його металургійного і гірничорудного бізнесу – Запоріжжя, Маріуполь, Кривий Ріг. Для Ігоря Коломойського, Дніпропетровська та Івано-Франківська область, Волинь. Для подружжя Герег – Хмельницька область. Для Віктора Пінчука – це Дніпро і Нікополь», – пояснив виданню політолог Володимир Фесенко.

Контроль над місцевими органами влади означає для них сприяння в діяльності їх підприємств – інфраструктура, транспорт, регулювання екологічних і соціальних питань, а також комунікація з місцевим населенням.