дивись.info

У Бориславі на нафтові вишки «посадили» підприємця і науковця (фото)

У Бориславі на нафтові вишки «посадили» підприємця і науковця (фото)

У Бориславі на нафтових качалках встановили фігурки Роберта Домса та Яна Зега. Про це повідомив мер Борислава Ігор Яворський у соцмережі Фейсбук.

«Борислав розповідає про свою історію за допомогою мистецтва. Фігури Яна Зега з гасовою лампою та Роберта Домса з кухлем пива тепер «гойдаються» на качалках в міському парку. Інсталяції – рухомі, адже верстати-гойдалки – діючі», – написав мер міста.

Також він додає, що такого немає ніде в світі, адже поєднали дві особистості – відомого науковця і промисловця.

За першим поділом Польщі (1772) Борислав у складі Східної Галичини потрапив під владу Габсбургів, спочатку це була Австрійська імперія, а пізніше Австро-Угорська імперія.

Від середини XIX ст. Борислав став відомим промисловим центром видобутку та переробки нафти, озокериту і газу.

Бориславське родовище озокериту (відкрите 1853 р. львівським промисловцем Робертом Домсом) — одне з найбільших у світі за запасами та рівнем видобутку. У другій половині XIX ст. бориславський озокерит використано для ізоляції першого трансатлантичного телеграфного кабелю між Європою і США. З 1861 р. видобуток нафти здійснювався за допомогою свердловин. Промислова розробка бориславського нафтового родовища розпочалася у 60-х роках XIX ст. і досягла апогею 1909 року (становила 5 % світового видобутку нафти).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.