дивись.info

У Нацбанку дали поради, як захиститися від колекторів

У Нацбанку дали поради, як захиститися від колекторів
Фото ілюстративне. Джерело: shieldlaw

Національний банк надав роз’яснення щодо правомірності дій колекторів, які нав’язливо телефонують і погрожують через прострочений кредит боржників.

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

За даними НБУ, в липні поточного року регулятор отримав 535 скарг громадян на дії колекторів.

Дві головні проблеми, з якими стикаються клієнти: колектори телефонують боржнику з погрозами та колектори контактують із родичами чи сусідами боржника, які не мають жодного стосунку до кредиту.

НБУ пояснює, що такі ситуації трапляються, коли надаючи кредит фінансова компанія зазвичай просить позичальника дати телефон родича, колеги чи друга.

Водночас фінустанова не підписує з ними жодних документів про поручительство та може навіть не перевіряти справжність контактів.

Натомість компанія розраховує, що у випадку прострочення кредиту його вдасться стягнути за допомогою колекторів.

«Якщо вам надходять дзвінки чи листи стосовно кредиту, який ви не брали та за яким не виступали поручителем, можна говорити про порушення закону «Про захист персональних даних». Номер телефону людини та її домашня адреса — це конфіденційні дані. Фінансова компанія та колектор не мають права на їх обробку без згоди власника», — зазначає регулятор.

Тому якщо колектор погрожує, він порушує законодавство. Окрім того, якщо колектор погрожує примусово стягнути борг, він вводить людину в оману. Адже тільки органи Державної виконавчої служби та приватні виконавці мають законодавчі підстави примусово стягувати заборгованість.

Колекторські компанії мають право лише інформувати боржника чи поручителя за кредитом про наявність боргу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.