У Національному музеї «Тюрма на Лонцького» буде виставка про українців, які пройшли ГУЛАГ

виставка1

Протягом місяця у приміщенні Національного музею «Тюрма на Лонцького» буде експонуватися виставка, присвячена вихідцям з України, які пройшли ГУЛАГ.

Про це повідомляють на сторінці музею.

Це — друга частина проекту «Тріумф людини», присвячена досвіду уродженців України у концтаборах обох тоталітарних режимів — нацистського та комуністичного.

Першу частину, присвячену в’язням нацистських концтаборів, відвідувачі Музею мали можливість оглянути у лютому-березні цього року.

Усе пізнається у порівнянні. Нацизм нахлинув на українців порівняно ненадовго і вбивав з паралізуючою безпосередністю. Комуністична каральна система, втілена у системі ГУЛАГ, не обмежилася тільки концтаборами, як методом «перевиховання», читай — морального зламу і фізичного знищення. Вона відправила сотні тисяч людей на «спецпоселення», ув’язнила науку у «шарашках», системно знищувала еліти підкорених народів, придушувала свободу совісті і слова, намагалася не просто знищити фізично, а деморалізувати і поставити собі на службу абсолютно все і всіх.
І — як не парадоксально, потерпіла поразку. Українці у концтаборах творили, вірили, боролися, створили цілу підпільну мережу — і зрештою, розвалили ГУЛАГ зсередини. Бо саме повстання в’язнів у 1950-х роках стали тим вирішальним фактором, який примусив радянську систему скасувати систему концтаборів, яка була кістяком ГУЛАГу.
Про монстра, з яким довелося мати справу українцям і як його подолали — у виставці «Тріумф людини. Вихідці з України, які перемогли ГУЛАГ».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: