дивись.info

У Вінниці знайшли найбільше поховання вояків Української Галицької Армії та УНР

У Вінниці знайшли найбільше поховання вояків Української Галицької Армії та УНР

У Вінниці віднайшли український військовий цвинтар 1919 року Української Галицької Армії та Дієвої Армії УНР, знищений радянською владою.

Про це повідомляє «Армія Inform».

Під час епідемії тифу тут було поховано від 8 до 9 тисяч вояків. Фахівці припускають, що це найбільше кладовище галицької армії. До прикладу, у Львові поховано 728 воїнів УГА.

«Це – унікальна експедиція. Вже під час першого шурфування ґрунту ми виявили домовини. А за три дні роботи натрапили на десятки поховань. Це і домовини, в яких, ймовірно, ховали старшин та офіцерів, і масові братські могили, припускаємо, що в них поховані рядові стрільці», – прокоментував директор Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

Дослідник не відкидає версію, що братські могили копали, коли сил, часу і ресурсів вже бракувало, адже більшість вояків УГА померли від епідемії плямистого тифу.

Після встановлення точних меж кладовища, є кілька варіантів розвитку подій. Це – проведення ексгумації, а також – встановлення меморіального комплексу.

Розкопки продовжаться до кінця тижня. Після документування та фіксації встановлених меж цвинтаря шурфи закриють землею. За результатами цих досліджень вирішуватимуть, що робити далі і як буде вшанована пам’ять воїнів УГА.

Нагадаємо, активне обговорення ймовірних поховань у Вінниці на вулиці Стрілецькій почалось після старту будівництва багатоквартирного будинку. Знайдений цвинтар розташований за кількасот метрів від нього. Командування Повітряних Сил та забудовник сприяли проведенню пошукових робіт.

Зараз дослідники з меморіально-пошукового центру «Доля» кажуть, що ні на територію будівництва, ні поряд з нею цвинтар не розміщується. Ймовірно, що більша частина кладовища (більше 90 %) знаходиться на території «45-го заводу». Про це свідчать документи з Вінницької міської управи 1919 року, коли створювалось кладовище для військових і підтверджують цю карту результати шурфування.