дивись.info

Найбагатші українці: хто вони

Найбагатші українці: хто вони
Фото ілюстративне

Найбагатшою людиною в Україні, як і раніше, залишається власник групи SCM Рінат Ахметов.

Про це повідомляє Фокус.

Статки найбагатшого українця Ріната Ахметова оцінено в 7,3 мільярда доларів.

«У сферу його інтересів входять різні напрямки, хоча ключові дивіденди він отримує як власник великих активів в енергетиці та металургії», – пишуть автори матеріалу.

На другому місці розташувався власник компанії Інтерпайп Віктор Пінчук з капіталом в 2,4 мільярда доларів. Наголошується, що хоча Пінчук все частіше з’являється в медіа як бізнесмен, який розпродає активи (у банківській і газовидобувній сферах), його металургійний і трубний бізнес залишається прибутковим.

Третє місце посідає власник Group DF, “австрійський в’язень” Дмитро Фірташ з 1,8 мільярда доларів. Його назвали успішним бізнесменом в хімічній промисловості, а виробництво мінеральних добрив – один з його ключових бізнесів.

Четверте місце у власника групи Смарт Холдинг, народного депутата Вадима Новинського. Його статки оцінили в 1,5 мільярда доларів. «Компанії народного депутата Вадима Новинського працюють у багатьох галузях – від фінансів і нерухомості до видобутку корисних копалин. Один з ключових активів – холдинг Метінвест, де з часткою 25% він виступає партнером Ріната Ахметова», – сказано в матеріалі.

П’яте місце у власника компанії Roshen, експрезидента Петра Порошенка з 1,3 мільярда доларів. «Як і раніше, основний дохід Порошенка пов’язаний з корпорацією Roshen. Його кондитерськими активами з 2014 року займався траст в управлінні інвестиційного банку Rothschild, але в 2019 році власником став старший син Порошенка Олексій», – уточнили журналісти.

На шостому місці подружжя Олександр і Галина Гереги, у яких знайшлося 1,2 мільярда доларів. «Подружжя Олександр і Галина Гереги продовжують будувати бізнес-імперію – паралельно з розвитком мереж будівельних гіпермаркетів Епіцентр і Нова лінія інвестують в агроактив», – розповіли автори.

Сьоме місце дісталося нардепу, куму президента РФ Володимира Путіна і співвласнику низки обленерго Віктору Медведчуку з 1,2 мільярда дооларів. Повідомляється, що низка російських, а також офшорних фірм оформлені на дружину Медведчука Оксану Марченко.

На восьмому місці співвласник групи Приват Ігор Коломойський, у якого нарахували 1,2 мільярда доларів. «Левову частку дивідендів Ігор Коломойський отримує від своїх металургійних активів… В цілому підприємства Ігоря Коломойського працюють з хорошими показниками, хоча у зв’язку із зростанням цін на електроенергію їх прибутковість минулого року різко скоротилася. Але ненадовго», – написано в статті.

Дев’яте місце у співвласника групи Приват Геннадія Боголюбова з 984 мільйонами доларів. «Основні дивіденди бізнесмен отримує від нафтогазових активів», – уточнюють укладачі рейтингу.

Замикає десятку українських багатіїв співвласник Fozzy Group Володимир Костельман з 856 мільйонами доларів.

Повний список 100 найбагатших українців тут.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.