дивись.info

У бюджеті на 2021 рік передбачається збільшення видатків на Пенсійний фонд

У бюджеті на 2021 рік передбачається збільшення видатків на Пенсійний фонд

Державний бюджет на 2021 рік передбачає збільшення видатків на Пенсійний фонд, зокрема виплату пенсіонерам, старшим за 75 років.

Про це сказав Міністр фінансів Сергій Марченко на брифінгу щодо проекту держбюджету на 2021 рік, передає Finance.ua.

Передбачається таке соціальне забезпечення:

  • збільшення видатків на Пенсійний фонд;
  • виплата пенсіонерам 75+;
  • соціальна підтримка учасників АТО;
  • житло для військовослужбовців;
    соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи тощо.
    Проэктом пропонується встановити з 1 березня 2021 року особам, яким виповнилося 80 років і більше і у яких пенсія не досягає розміру середньої заробітної плати за 2020 рік, щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 500 гривень.

Якщо з урахуванням цієї виплати розмір пенсії не досягає 2 600 гривень, таким особам надається додаткова доплата до пенсії.

Також пропонується встановити з 1 липня 2021 року особам, яким виповнилося 75 років, до досягнення 80-річного віку, у яких пенсія не досягає розміру середньої заробітної плати за 2020 рік, щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 400 гривень.

Якщо з урахуванням цієї виплати розмір пенсії не досягає 2 500 гривень, таким особам надається додаткова доплата до пенсії.

Нагадаємо, мінімальна зарплата зросте в 2021 році на 30%. Відповідний прогноз закладено в проєкті державного бюджету на наступний рік.

Нагадуємо, українці, які збираються на пенсію, можуть через сайт Пенсійного фонду перевірити свій страховий стаж і суму майбутніх виплат. В українському уряді планують провести індексацію пенсій для всіх пенсіонерів. На сьогодні пенсії для деяких категорій не індексуються.
З 2021 року можуть ввести базову величину, від якої залежатимут