дивись.info

Через отруєння алкоголем у Львові кожного року в лікарню потрапляє до 50 дітей

Через отруєння алкоголем у Львові кожного року в лікарню потрапляє до 50 дітей
Фото ілюстративне

За 8,5 місяців 2020 року в міську дитячу клінічну лікарню Львова госпіталізували 31 дитину внаслідок гострого отруєння етанолом. Усі вони були у важкому стані, – повідомляють у пресслужбі ЛМР.

Як зазначають медики, отруєння етанолом серед дітей становить 20−25% від всіх отруєнь, натомість у Європі цей показник становить 5−7%.

«За 8,5 місяців цього року у відділення реанімації поступила 31 дитина з гострим отруєнням етанолом — це був і самогон, і вино, і горілка, і віскі тощо. З них 60% -дівчата, 40% – хлопці, віком від 10 до 15−16 років. Всі діти, які поступають зі Львова і найближчих районів області, є у важкому стані без свідомості з проявами токсичної енцефалопатії, іноді у глибокій комі. З них 10−15% мають різного виду травми — від черепно-мозкових травм, до травм грудної клітки, кінцівок, садна, травми живота.

Всім дітям, які поступають до нас, ми проводимо відповідно діагностику і лікування. Проводиться промивання шлунку, введення сорбетнів і відповідна терапія, яка може продовжуватися від кількох годин до доби-півтори — залежно від складу етаноловмісного продукту, віку дитини і виду травми.

Всі діти, як правило, виліковуються, половина з них переводиться у інші відділення для доліковування цих травм, які отримали після чи під час прийому етанолу. В усіх випадках ми сигналізуємо відповідні структури, щоб розуміти, чи діти мають якийсь соціальний захист», — розповів Ігор Лукасевич, завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії міської дитячої клінічної лікарні.

Він зауважив, що кожного року від 40 до 50 дітей поступають в лікарню внаслідок такого отруєння етанолом. «В загальній статистиці отруєнь — це досить багато. В нас це приблизно 20−25% від всіх отруєнь, тоді як в Європі – 5−7% отруєння етанолом», — додав він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.