дивись.info

Наскільки кіберспорт є прибутковим, – дослідження

Наскільки кіберспорт є прибутковим, – дослідження
Фото ілюстративне. Джерело: Investory News

Кіберспорт як індустрія може легко заробити $ 40-50 млрд.

Про це заявив голова правління Української професійної кіберспортивної асоціації (UPEA) Олександр Кохановський, пише UBR.ua.

За його словами, в кіберспорті розігрується близько $300 млн призових плюс доходи суміжних галузей, що працюють на сферу. Наприклад, кіберспортсмени купують клавіатури, «мишки», монітори та інші пристрої. Розробники отримують доходи від випуску своїх продуктів. Можна також приплюсувати ставки букмекерів, вважає Кохановський.

Яке місце посідає Україна у світовому кіберспорті

Україна входить до десятки найбільш кіберспортивних держав світу, підкреслив Олександр Кохановський. На презентації UPEA, що відбулася 17 вересня, він розповів, що аудиторія кіберспорту в Україні налічує 1,8 млн осіб. З них 90% — це чоловіки, переважна вікова група — 16-36 років.

Очолює рейтинг США, на другому місці Китай, на третьому — Південна Корея. Далі йде Німеччина, Швейцарія, Франція, Канада, Великобританія, на дев`ятому місці Україна і на десятому — Росія.

Однак популярністю користується тенденція до зниження позицій у рейтингу. У 2011 році за сумою призових, отриманих на Esports-турнірах, Україна посідала третє місце. У 2015-му — опустилася на восьме, а за підсумками 2019 року — зайняла лише 28-у позицію у світовому рейтингу.

Як кіберспорт розвивається в світі

У 2019 році доходи кіберспортивной індустрії оцінювалися в $950 млн, а аудиторія — в 445 млн осіб. З них 245 млн склали випадкові глядачі, але 200 були кіберспортивними ентузіастами, розповів президент UPEA. Ці категорії значно збільшаться через кілька років — до 350 млн і 295 млн відповідно за підсумками 2023 року. Тоді ж доходи зростуть до $1,56 млрд.

У 2019 році призовий фонд турніру The International по грі Dota 2 становив $34 млн, а в 2020-м зріс до $36 млн.
Як планується розвивати кіберспорт в Україні
Кіберспорт — це однозначно інноваційна економіка, однозначно креативна економіка та 100% цифрова трансформація суспільства, підкреслив Олександр Кохановський.

Крім того, кіберспорт — це величезна можливість для соціалізації дуже багатьох людей. Наприклад, тих, хто страждає від посттравматичного синдрому, адже «ми знаходимося у воюючій країні», зазначив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов.

Тому новостворена асоціація UPEA поставила перед собою завдання вивести Україну в п`ятірку країн з кіберспорту.

Кіберспорт — лідер серед усіх спортивних активностей за показниками залучення. Дослідження Nielsen засвідчили, що 90% вболівальників грають самі. Це пов’язано з тим, що ядро ​​аудиторії — молоді люди.

У країнах, де сегмент кіберспорту найбільш розвинутий, він проникає в найрізноманітніші галузі та інститути. Наприклад, у Данії кіберспорт вже додали до деяких шкільні програми.

Нагадуємо, що 7 вересня 2020 року кіберспорт офіційно визнали видом спорту в Україні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.