дивись.info

Львівська облрада визнала незадовільною роботу уряду у боротьбі з Covid-19

Львівська облрада визнала незадовільною роботу уряду у боротьбі з Covid-19

Депутати Львівської обласної ради під час сесії заслухали інформацію ЛОДА щодо санітарно-епідеміологічного стану на території Львівщини та врегулювання ситуації, яка склалася у зв’язку з епідемією коронавірусу.

Як розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, станом на сьогодні лікарні Львівщини, які лікують хворих на Covid-19, уклали 65 угод з Національної службою здоров’я України. Із передбачених 558,7 млн грн на лікування хворих з державного бюджету через НСЗУ профінансовано 321 млн грн, що становить 57,5%.

Натомість з обласного бюджету Львівщини на боротьбу з коронавірусом виділили 148 млн грн. Ці кошти в основному пішли на доплати медикам.

Відповідаючи на запитання депутатів, Орест Чемерис розповів, що медицина Львівщини не отримувала коштів із створеного Кабміном так званого ковідного

За його словами, ЛОДА зверталася до уряду з проблемою недофінансування лікарень.

Заступник голови ЛОДА Іван Собко додав, що йдеться зокрема про дороговартісні антибіотики.

«Є недофінансування дороговартісних антибіотиків в обласній інфекційній лікарні та в центрі легеневого здоров’я. Ми на це звертали увагу і просили керівництво НСЗУ переглянути пакети послуг, щоб «ковідні» лікарні отримували більше коштів на медикаменти», – заявив Іван Собко.

«Всі наші можливості за увесь цей час боротьби з коронавірусом – 393 млн грн, з яких касові видатки з обласного бюджету – 120 млн грн. Тобто, з 66 млрд грн так званого «Ковідного фонду» Державного бюджету – наша область нічого не отримала. А за підрахунками, Львівщина мала б отримати 4,6 млрд грн. Де уряд? Ми підтримуємо наші медичні установи за рахунок обласного бюджету, але наші можливості обмежені. На жаль, Львівщина за 6 місяців так і не дочекалася ані гривні з «антиковідного» фонду», – обурився голова облради Олександр Ганущин.

Зрештою, депутати підтримали його пропозицію визнати незадовільною роботу уряду у цьому напрямку. «За» проголосував 51 депутат.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.