дивись.info

Відсьогодні в Україні запрацює послуга смарт-квиток: що це таке

Відсьогодні в Україні запрацює послуга смарт-квиток: що це таке
Фото ілюстративне

З вівторка, з 22 вересня, в Україні запрацює послуга смарт-квиток — один квиток на всі види громадського транспорту.

Про це в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

«Це єдиний цифровий квиток, який анонсували місяць тому. Але будемо доопрацьовувати в такому пілотному режимі. Почали з популярного напрямку – «Укрзалізниці» та Київського метрополітену. Але з вівторка вже вийде на промисловий продаж», – розповів міністр.

Придбати квиток можна буде на сервісі Smart Ticket, а згодом у касах чи інших системах з продажу білетів.

За словами Криклія, зараз вартість єдиного квитка дорівнюватиме вартості окремих квитків, але міністерство доопрацьовує так званий економічний складник сервісу.

«Зараз це не більше і не менше вартості квитків. Комісію на оплату додаткових витрат покривають відповідні компанії. Наприклад, Київпарксервіс чи Київметрополітен. Вони покривають комісію, щоб не було дорожче. Але мета, аби було вигідніше, аби була додаткова економія», – розповів глава міністерства.

Він запевнив, що до кінця року послуга буде можлива у всьому столичному транспорті, у Харкові, Маріуполі та Львівській області. Крім того, це стосується автобусних і авіаперевізників.

Нагадуємо, що рішення про запровадження експериментального проєкту із впровадження єдиного електронного квитка (е-квитка) на різні види транспорту на порталі електронних послуг e-transport.gov.ua підтримали на засіданні уряду 29 липня. Це сприятиме наданню зручних та сучасних цифрових послуг для населення у різних видах транспорту в одному місці під час планування подорожі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.