дивись.info

Апеляційний суд підтримав УІНП у суперечці щодо символіки СС «Галичина»

Апеляційний суд підтримав УІНП у суперечці щодо символіки СС «Галичина»

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адмінсуду Києва, який визнав протиправним висновок Інституту національної пам’яті про те, що символіка дивізії СС «Галичина» не є нацистською, – повідомляють у пресслужбі Шостого ААС.

Ексглава УІНП, а нині народний депутат Володимир В’ятрович декілька років тому зазначив, що символіка СС «Галичина» не належить до символіки націонал-соціалістичного режиму, забороненого в Україні.

У 2017 році невказана судом жінка подала позов із проханням визнати протиправними дії УІНП та його голови щодо висновку про символіку СС «Галичина», а також «заборонити відповідачам пропаганду символіки дивізії з урахуванням подальших змін її назви». Також позивач просила зобов’язати відповідачів спростувати інформацію щодо символіки дивізії 14-ої гренадерської дивізії військ СС «Галичина».

ОАСК у травні позовні вимоги задовольнив частково. Визнав протиправними дії УІНП та його голови щодо наданні висновку про символіку.

Відповідач подав апеляційну скаргу, аолегія суддів Шостого ААС задовольнила її, а рішення суду першої інстанції скасувала.

14-та гренадерська дивізія військ СС «Галичина» – підрозділ у складі військ Ваффен-СС Німеччини, що існував у 1943–1945 роках і був укомплектований з українців переважно греко-католицького віросповідання.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.