Уряд скасував сплату пенсійного збору при першій купівлі житла

житло
Фото (ілюстративне), з відкритих джерел

Кабінет міністрів на засіданні 23 вересня звільнив громадян України від сплати пенсійного збору при першій купівлі житла.

«Українці мають отримати змогу купувати житло за доступними цінами. Сьогоднішнім рішенням Уряд визначив порядок звільнення від сплати пенсійного збору громадян, які купують житло вперше або перебувають у черзі на отримання житла» — йдеться в повідомленні прем'єр-міністра Дениса Шмигаля у Telegram.

Законом «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» та Порядком № 1740, встановлено, що всі громадяни є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, за винятком тих, які здійснюють операції з купівлі житла вперше. Пенсійний збір при купівлі житла становить 1% від вартості квартири або будинку.

Раніше він був обов'язковим і при відмові сплачувати кошти, нотаріус відмовлявся завіряти договір купівлі-продажу. Водночас, згідно зі статтею 4 Декрету Кабінету міністрів України «Про державне мито», особи, які отримали інвалідність унаслідок Великої вітчизняної війни та сім’ї військових (партизанів), загиблих або зниклих безвісти; інваліди 1-2 груп; ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) звільняються від сплати державного мита.

В Україні відновили програму отримання пільгового кредиту на житло учасникам АТО/ООС та переселенцям.
Експерт з питань прав споживачів фінансових послуг розповіла, чому не варто вважати кредити борговою кабалою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: