дивись.info

Зеленський доручив Кабміну погасити борги перед виробниками електроенергії

Зеленський доручив Кабміну погасити борги перед виробниками електроенергії
Фото ілюстративне

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері і подальшого розвитку ядерної енергетики.

Відповідний указ оприлюднили 22 вересня, – повідомляє пресслужба Офісу президента.

Згідно з документом, Кабінет Міністрів протягом двох місяців повинен внести на розгляд Верховної ради законопроєкти про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 і № 4 Хмельницької атомної електростанції.

Також уряд зобов’язаний внести в Раду для розгляду зміни в деякі закони України щодо вдосконалення механізму використання коштів фінансового резерву для зняття з експлуатації атомних блоків, що формується відповідно до закону «Про впорядкування питань, пов’язаних із забезпеченням ядерної безпеки».

Також, Кабмін має розробити довгострокову програму розвитку атомної енергетики в рамках реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність».

І уряд повинен забезпечити удосконалення управління держпідприємством «Енергоатом». Зокрема, прискорити підготовку і проведення корпоратизації підприємства і невідкладно опрацювати питання про передачу функцій з управління цим підприємством Кабміну.

Згідно з указом, уряд має вжити вичерпні заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася перед виробниками електричної енергії держсектора економіки в результаті виконання ними спеціальних обов’язків учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії та забезпечити недопущення виникнення такої заборгованості в подальшому.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.