У Садового запропонували Мін’юсту план забудови території колонії на Хуторівці

хуторівка

Виконавчий комітет Львівської міської ради погодив формування території Львівської виправної колонії № 48 (вул. Хуторівка, 2), яку міністерство юстиції планує продати.

Виконавчий комітет Львівської міської ради погодив формування території Львівської виправної колонії № 48 (вул. Хуторівка, 2), яку Міністерство юстиції планує продати.

«У цьому рішенні мова про вул. Стрийську і долю близько 30 тис мешканців. Загалом це об'єкт, який є знаковим для всього міста. Це територія площею близько 10 га, це колишня колонія № 48. Ця ділянка знаходиться у власності Міністерства юстиції, і міністром було анонсовано, що ця ділянка буде продана. Тому ми, як місто, разом з мешканцями, разом з депутаткою міської ради Любов Давидович, провели ряд зустрічей з мешканцями і визначено чітку позицію, що на цій території має бути. Ці вимоги, які ми сьогодні приймаємо, мають бути технічним завданням до конкурсу, який буде оголошувати Міністерство юстиції, і це має бути закладено у містобудівні умови і обмеження», - пояснив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Своїм рішенням виконком вирішив рекомендувати Міністерству юстиції України при реалізації намірів щодо продажу Львівської виправної колонії № 48 на вул. Хуторівці, 2 врахувати необхідність розвитку соціальної інфраструктури у Львові з передбаченням на території колонії комплексу громадського призначення із закладами громадського обслуговування, офісними, освітніми та іншими будівлями, рекреаційними зонами, місцями для відпочинку населення. А саме передбачити:

— Обов'язкове функціональне наповнення території:

  1. Громадською забудовою, у тому числі освітніми закладами — не менше 65%.
  2. Рекреаційними зонами — не менше 10%.

— На території громадської забудови — офісні та комерційні приміщення, а також заклади громадського обслуговування:

  1. Спортивний комплекс мінімальною площею 3000 кв. м.
  2. Центр для пенсіонерів мінімальною площею 500 кв. м.
  3. Мистецький центр мінімальною площею 250 кв. м.
  4. Медіатеку площею 500 кв. м.
  5. Інші заклади відповідно до вимог забудови території.

— Для забезпечення необхідної освітньої інфраструктури - загальноосвітню школу на 18 класів зі спортивними майданчиками мінімальною площею ділянки 1,9 га та дошкільний навчальний заклад на 100 місць мінімальною площею ділянки 0,4 га.

— Для загальноквартальної рекреації та повсякденного відпочинку населення між кварталами житлової та громадської забудови — формування озелененої, вільної від забудови ділянки, орієнтованою площею 0,8 га. На цій ділянці необхідно передбачити пішохідний сквер та майданчики відпочинку для різних груп населення.

— Для формування вуличної мережі - внутрішньоквартальні проїзди для автомобілів з велосипедними доріжками, хідниками та паралельним паркуванням вздовж осі проїзної частини.

— Встановити середню поверховість забудови території не більше 6 поверхів, за винятком окремих висотних акцентів, у вигляді 8 поверхових будівель, у складі громадської та житлової забудови.

— Максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки не повинен перевищувати 30% (орієнтовно 28 000 кв. м) для всієї забудови у межах земельної ділянки.

За словами Андрія Москаленка, вже зібрано понад тисячу підписів мешканців на підтримку цієї пропозиції. При цьому, прохання від мешканців було, щоб школи і садочки, які там побудують, не були приватними.

«Міністерство юстиції чітко задекларувало, що ці споруди, які знаходяться на території колишньої колонії, вони мають намір продати, отримати гроші, і ці кошти вкласти в будівництво нового СІЗО, яке має будуватися на вул. Збиральна, на що міська рада ще раніше виділила земельну ділянку. У нас були попередні розмови з Міністерством, і ми їм пояснили, що цей мікрорайон має свої особливості. Ми домовилися, що від міської ради напишемо лист і сформуємо ті вихідні умови, які будуть долучені до конкурсного завдання до проведення аукціону, щоб у потенційних покупців не було ілюзій, що там можна будувати все, що хочуть. Вони мають розуміти, що стільки-то відсотків має бути школа, садочок, басейн, а скільки відсотків -житлова забудова», - заявив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

«Ця територія на Хуторівці не є власністю міста. Тому сьогоднішнє рішення Виконкому - це наша пропозиція Міністерству, підтримана однією тисячею підписів місцевих мешканців. Попереджаю - якщо хтось вирішить продати цю землю забудовникам і без дозволу мешканців набудувати там багатоповерхівок, то містобудівних умов такі будівельники не отримають», - написав у себе на ФБ мер Львова Андрій Садовий.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: