дивись.info

Львівська влада набралася боргів і далі заганяє кожного містянина в кабалу, – Олег Синютка

Львівська влада набралася боргів і далі заганяє кожного містянина в кабалу, – Олег Синютка

«Заборгованість Львова – як Садовий веде місто до банкрутства?» У Львівському пресклубі відбулася пресконференція народного депутата України, кандидата на посаду Львівського міського голови Олега Синютки.

«Львів – європейське місто, але система управління глибоко пострадянська», – заявив Олег Синютка під час конференції.

Він наголосив, що сьогоднішня міська влада веде Львів у невірному напрямку.

«Місто живе в борг, інфраструктура не відновляється, за останні роки в місто не зайшли жодні інвестиції», – наголосив Синютка.

На думку Олега Синютки, при продовженні управління містом Андрієм Садовим ще наступні 5 років, Львів, замість того, щоб розвиватися, буде деградувати. Віддалятися, а не наближатися до Європи.

Він закликав львів’ян усвідомлено приймати рішення про свій вибір у бюлетенях 25 жовтня.

Олег Синютка детально розповів про стан фінансів міста, його бюджет і пов’язані з тим проблеми, які виникли внаслідок управління чинним міським головою Андрієм Садовим і його групою.

«Міська влада гроші в кредити  бере, а щоб їх віддати, кожен львів’янин – від найменшого до найстаршого – має сплатити 9350 гривень! Станом на 26 вересня 2020 року заборгованість міста по місцевих боргах та гарантіях становить величезні 5 мільярдів 400 мільйонів гривень. Якщо ж додати відсотки, які треба буде сплатити за користування цими кредитними коштами, то це вже 6 мільярдів 770 мільйонів гривень», – сказав Синютка.

Він також повідомив, що на той час поки працював заступником міського голови, боргова політика міста була поміркованою та результативною.

Синютка озвучив конкретні цифри щодо заборгованості міста і перспективи погашення боргів.

З січня 2015 року боргові зобов’язання міста становили лише 784 мільйонів гривень.

А впродовж 2015-2019 років, тобто за 5 років борги Львова зросли увосьмеро. Аж до 6 мільярдів 770 мільйонів гривень.

Оскільки 84% боргів залучено у валюті, а Львів не має валютних надходжень до бюджету, то такі борги зростатимуть безкінечно. Позичати у валюті, а не в гривні, економічно невірно. Але й запозичення Львова у гривні здійснені взагалі під космічні 18-19% річних.

Народний депутат звернув увагу на те, що на сплату борів немає коштів, оскільки більшість реалізованих містом проєктів некомерційні, їх реалізовують хронічно збиткові комунальні підприємства.

«Так було не завжди, – наголосив Синютка. – У 2014 році комунальні підприємства не дотувалися з бюджету міста. І тому повернення до відсутності збитків у діяльності комунальних підприємств – це одне з моїх головних завдань як голови Львівської ОТГ.  Бо саме від цього у найбільшій мірі залежать перспективи розвитку Львова».

Олег Синютка ініціював створення Громадської комісії з аудиту фінансів Львова, з залученням провідних економістів, що спеціалізуються на фінансах місцевого самоврядування.

«Після проведення аудиту ми, нова влада Львівської ОТГ, запропонуємо найкращий спосіб виведення фінансів міста з кризи і конкретний план розвитку Львова. А Садовий відповідатиме за те, що забрав майбутнє у Львова, його теперішніх мешканців і їхніх дітей», – запевнив народний депутат.

Нагадаємо, 26 вересня на Високому Замку у Львові народний депутат України Олег Синютка презентував передвиборчу програму «Настав час Львова» як кандидат від «Європейської Солідарності» на посаду Львівського міського голови.

* Політична реклама

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.