дивись.info

Уряд визначив нову процедуру в’їзду в Україну для іноземців під час пандемії

Уряд визначив нову процедуру в’їзду в Україну для іноземців під час пандемії
фото: ілюстративне

Уряд України готується ухвалити зміни до постанови № 641, якою запроваджено заборону на в’їзд іноземних громадян, крім категорій, що становлять винятки.

Згідно з проєктом рішення, в’їзд буде дозволено за наявності страхового поліса, що включає випадки, пов’язані з Covid-19. Про це йдеться у проєкті рішення, який є у розпорядженні «Європейської правди».

Документ планують затвердити за процедурою, що дозволяє ухвалювати урядові рішення у дні, коли не відбувається повноцінного засідання уряду.

Згідно з проєктом, з постанови вилучать положення, яке запровадило повну заборону на в’їзд іноземців.

Що зміниться:

  • у статтю 10. «Ha території України на період дії карантину забороняється» додано новий пункт: 4) перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства;
  • згідно з ним, в’їзд забороняється «без наявного поліса (свідоцтво, сертифікат) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVІD-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні».

З цієї норми є винятки для «іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту, працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних сил».

Читайте також: Поширення коронавірусу: у світі вже понад 33 мільйони хворих, в Індії – більше 6 мільйонів

Аналогічна вимога поширюється і на перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них іноземцями та особами без громадянства.

Процедура самоізоляції та виходу з неї у разі отримання негативного ПЛР-тесту для іноземців, які «прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19» встановлюється ідентичною з тією, що й для українців, які прибули з таких держав. Виняток встановлено для окремих категорій іноземців: дипломатів, інструкторів НАТО тощо.

Нагадуємо, у понеділок, 28 вересня,  Україна скасувала заборону на в’їзд для іноземців.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.