дивись.info

Уряд змінив правила в’їзду іноземців на період карантину

Уряд змінив правила в’їзду іноземців на період карантину
Фото ілюстративне

28 вересня 2020 року постановою Кабінету Міністрів України №888 внесено зміни до постанови Кабміну №641, повідомляється на сайті Державної прикордонної служби України.

На період подальшої дії карантину забороняється перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування.

Поліс має бути виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини зі страховою компанією – партнером на території України (асистанс). Крім того, поліс має покривати витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією та повинен діяти весь термін перебування в Україні.

Без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування іноземцями та особами без громадянства забороняється перетинати контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них.

Розширено перелік осіб, які підлягають самоізоляції – це особи, що перетинають державний кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав зі значним поширенням COVID-19.

Серед винятків, хто не підпадає під нові вимоги:

 • іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають на території України;
 • особи, яких визнано біженцями;
 • особи, які потребують додаткового захисту;
 • працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їхніх сімей, військовослужбовці (підрозділів) збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

Вимоги не поширюються на осіб, які:

 • які не досягли 12 років;
 • які прибувають в Україну з метою навчання у вищих навчальних закладах;
 • які є громадянами (підданими) держав зі значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
 • працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їхніх сімей;
 • водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;
 • інструкторів збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил;
 • діячів культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
 • осіб, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
 • які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, що проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Нагадуємо, Україна дозволила в’їзд для іноземців. Заборона діяла з 27 серпня по 28 вересня.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.