В Уряді пояснили, що повинен знати кожен український школяр

В Україні затвердили Державний стандарт базової середньої освіти, себто перелік навичок, якими повинен володіти кожен школяр у державі.
Відповідне рішення ухвалили у Кабміні під час засідання в середу, 30 вересня.
Йдеться про 11 базових навичок. Зокрема це вільне володіння державною, українською, мовою, здатність спілкуватись іноземними мовами, такими як англійська та німецька, математична та технологічна компетентність. З-поміж цього також, це інноваційність та відкритість до нових ідей, підприємливість та фінансова грамотність та спроможність навчатися впродовж життя.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що вимоги до школярів «базуються на найкращих практиках Європейського Союзу та відповідають сучасному технологічному світу».
Такий стандарт набуде чинності з 2022 навчального року та буде стосуватись учнів, які навчаються за 12-річною програмою.
У Кабміні зазначають, що вітчизняні школи до цього часу мають забезпечити всіма необхідними електронними та технологічними рішеннями. Зокрема, у проєкті Держбюджету на 2021 рік передбачено 159 млрд гривень на ці потреби. З них 1,4 млрд піде на програму «Нова українська школа».
Нагадуємо, вже з наступного навчального року для випускників-одинадцятикласників запроваджують обов'язкове зовнішнє незалежне оцінювання з математики, однак тест складатиметься із двох рівнів — стандартний та профільний. Відповідно, якщо майбутнім абітурієнтам не потрібно для вступу такий результ, вони можуть складати тільки перший рівень.
Окрім цього, скасовують обов'язкове ЗНО із української літератури.
Коментарі