дивись.info

Стартував конкурс на найкращий ескіз великого Державного герба

Стартував конкурс на найкращий ескіз великого Державного герба
проєкт Великого гербу (2000 рік)

30 вересня Кабінет Міністрів прийняв постанову про проведення конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба України. Конкурс розпочинається 1 жовтня і триватиме до 1 листопада. Підсумки оргкомітет підбиватиме до 1 грудня.

Найкращі проєкти ескізів отримають премії:

перша премія – 100 тис. грн,

друга премія – 50 тис. грн,

третя премія – 30 тис. грн.

Нагадаємо, 25 серпня Верховна Рада доручила Кабміну провести конкурс на найкращий ескіз великого Державного герба України. За відповідний проєкт постанови проголосували 279 народних депутатів.

Відповідно до статті 20 Конституції України, «головним елементом великого Державного герба України є знак княжої держави Володимира Великого (малий державний герб України).

Великий Державний герб встановлюється з урахуванням малого Державного герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менше як двома третіми від конституційного складу Верховної Ради України».

Нинішня спроба буде четвертою. Останнього разу уряд затверджував проєкт Великого державного герба в 2009 році, проте тоді його не підтримала Верховна Рада.
Перший конкурс на герб оголошували ще у 1993 році.

Розмови щодо Великого герба викликають суперечки серед експертів та політиків, а тому в останні роки лунали ідеї прибрати з Конституції згадки про Великий герб.
Частина політиків не підтримують проведення конкурсу щодо Великого герба й пропонують лишити єдиним гербом тризуб.

Довідка

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю постановою Державний Герб України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття. Проєкт герба, затверджений Верховною Радою, був розроблений групою українських геральдистів — Андрієм Гречилом, Олексієм Коханом та Іваном Турецьким.

Постанова визначала Тризуб малим гербом України, вважаючи його головним елементом великого герба. Зображення герба мусило розміщуватися на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ. Документ також мав додаток, в якому містилися кольорове, чорно-біле та схематичне зображення герба із вказаними пропорціями щита і тризуба.

28 червня 1996 року була прийнята Конституція України, яка у Статті 20 проголошувала Тризуб головним елементом Великого Державного герба України. Тризуб визначався як знак княжої держави Володимира Великого і малий Державний Герб України. Згідно з Конституцією великий Державний герб мусив встановлюватися в майбутньому, окремим законом Верховної Ради України, з урахуванням малого герба та герба Війська Запорізького.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.