дивись.info

На Львівщині остерігаються зростання летальних випадків, якщо до коронавірусу приєднається грип

На Львівщині остерігаються зростання летальних випадків, якщо до коронавірусу приєднається грип

Епідеміологічна ситуація на Львівщині залишається складною і може  погіршитися через поширення нових штамів грипу.

Про це під час пресконференції розповіла експертка департаменту охорони здоров’я ЛОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталя Іванченко.

«За останній тиждень ми побачили, що кількість нових хворих щодня збільшується на 235-260 осіб. Станом на сьогодні на Львівщині лабораторно підтверджено 20 800 випадків захворювань. По абсолютній кількості захворілих Львівщина зараз знаходиться на другому місці після Києва за кількістю виявлених. Стосовно виявлених хворих за добу Львівщина на 6-7 місці серед всіх областей України. Також, на жаль, збільшується кількість людей, життя яких забрав коронавірус», – розповіла Наталія Іванченко.

Вона прогнозує, що ситуація може ще більш ускладнитися з початком сезонних вірусних захворювань, зокрема грипу.

«На жаль, клінічні ознаки такі, що їх неможливо на око диференціювати, чи це коронавірус чи інші захворювання. Тому абсолютно кожну людину, яка має підвищення температури тіла, закладеність носа, кашель, загальну слабість, біль в м’язах чи підвищене потовиділення, ми повинні сприймати як людину, яка потенційно має коронавірус. І дуже важливо, щоб особи, які контактували із лабораторно підтвердженою на коронавірус людиною, залишалися вдома та пішли на самоізоляцію на 14 днів» – наголосила експертка.

Вона додала, що в будь-який із 14-ти днів необхідної самоізоляції у людини можуть з’явитись клінічні ознаки захворювання. Відтак вона стає активним носієм вірусу. Якщо ж упродовж 14-ти днів жодних ознак захворювання немає, тоді людина може повернутись до праці чи навчання без додаткового лабораторного обстеження.

«На сьогодні чітко доведено, що найбільша кількість вірусів, яку виділяє хвора інфікована людина, починаються за 2 дні до появи перших клінічних симптомів і найбільше перший тиждень клінічних ознак захворювань.

Людина, яка не має жодних клінічних симптомів, але є інфікована коронавірусом, сьогодні може стати джерелом інфікування для навколишніх. Хвора на коронавірус людина без дотримання засобів індивідуального захисту за день може заразити 2-3 людей коронавірусом. За тиждень ця цифра сягає 15 людей. Якщо ми використовуємо банальну маску в якості захисту, то на 50 % знижуємо існуючі ризики інфікування»,-  пояснила Наталя Іванченко.

Вона додала, що цьогоріч в Вкраїні очікується поширення чотирьох штамів грипу, з яких три є для нас новими.

«Наш організм не підготований до зустрічі з цими вірусами. Тому вакцинація цього року стає як ніколи актуальною. Як правило, у нас вакцинуються від грипу менше 1% населення. Але ми ніколи не мали такої ситуації як зараз. Тобто, йде пандемія коронавірусу і новий грип. Невідомо, як сприйме його наша імунна система Тому, чим більше людей провакцинуєься, тим більше залишаться живими і здоровими. Є така статистика, якщо людина хворіє на коронавірус, то зустрівшись з грипом шанси на те, що захворювання закінчиться летально збільшуються у два рази», – розповіла Наталія Іванченко.

За її словами вакцинування коштує 300-350 гривень. Вакцина уже почала надходити на Львівщину.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.